Égetett padlizsán tahini szósszal és gránátalmával - Amitől egy húsevő is vega lesz

Legolvasottabb cikkek
Friss és ropogós

A padlizsán annyira laktató, olyan izgalmas íze és állaga van, hogy azok közé a zöldségek közé tartozik, amelyek simán helyettesítik a húst még az olyanok számára is, akik máskülönben nagy húsevők.

Ez az étel is olyasmi, amihez ugyan lehet köretet készíteni, azonban annyira önálló és karakteres, hogy semmiképp sem tekinthetünk rá a hús kísérőjeként.

A padlizsán, a tahini, vagyis szezámmagból készült sűrű paszta (különleges élelmiszereket árusító boltokban, nagyobb hiperekben, fűszerboltokban kapható) és a gránátalma hármasa klasszikus közel-keleti kombináció, amit többféleképpen is készítenek.

Claudia Roden például szeletelve süti meg a padlizsánt, és gránátalma szirupot is használ a fogáshoz.

Yotam Ottolenghi pedig tahini szósz helyett íróból és fokhagymából készít öntetet, amit ugyanehhez a recepthez is használhat bárki, akinek nincs épp a keze ügyében tahini, ez a verzió is csodálatos lesz.

Az elkészítéshez első lépésként meg kell égetni kívülről a padlizsánt, majd puhára kell sütni, ehhez a leírást ebben a cikkben találjátok.

Fotók: Ács Bori

Égetett padlizsán tahini szósszal és gránátalmával

DSC 1917

Hozzávalók 4 adaghoz

  • 2 darab padlizsán
  • 2 evőkanál tahini
  • 1 darab citrom
  • 2 evőkanál olíva olaj
  • 4 csipet
  • 0.5 darab gránátalma
Recept idők

Elkészítés:

A padlizsánt a korábbi cikkben leírt módon előbb kívülről kissé megégetem, majd teljesen puhára sütöm. Mikor kész, levágom a szárát és hosszában ketté szelem. Lecsöpögtetem olíva olajjal, sózom, borsozom. Tahini szószt készítek: a szezámmag pasztát kikeverem a citromlével, a sóval és a fokhagymával, majd annyi forró vizet adok hozzá, hogy sűrű öntetet kapjak. A gránátalmát kimagozom. A kettészelt padlizsánt meglocsolom a tahini szósszal és megszórom a gránátalma magokkal. Pitával, esetleg kuszkusszal vagy bulgurral tálalom.
Ezt is szeretjük