Fenséges csirkekrokett maradék csirkehúsból: kívül ropogós, belül lágy és ízletes
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
Krokett hallatán a legtöbben rögtön a krumpliból készült ropogós köretre gondolunk, pedig más alapanyagból is készülhet a finomság.
Csirkehúsból is lehet krokett - és rizsből is. A legjobb, hogy akár maradék csirkehúsból is elkészíthetjük, falatozás közben senki sem gondolja majd, hogy a ránk maradt húsból készült a kívül ropogós, belül lágy finomság. Ha nincs maradék csirkénk, süssünk serpenyőben húst, majd villával széttépkedve használjuk fel a kroketthez.
A csirke krokett magában fogyasztva is tökéletes, de körettel akár főétel is lehet belőle.. Mindig tegyünk mellé mártogatóst, ha pedig szeretnénk kicsit ízletesebbre venni, zöldfűszereket is apríthatunk a masszába, amiből a kroketteket gyártjuk majd. A lágyabb textúra érdekében pár evőkanál sajtkrém is keverhető a húsos masszához.
Csirke krokett
Hozzávalók 4 személyre
- 220 gramm csirkemell
- 2 evőkanál vaj
- 1 fej hagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- ízlés szerint só és bors
- 1 evőkanál passzírozott paradicsom
- 2 evőkanál olaj
- 150 milliliter alaplé (csirke vagy zöldség)
- 4 evőkanál liszt
- 2 darab tojás
- 2 bögre zsemlemorzsa
- olaj a sütéshez
Elkészítés:
Serpenyőben a vajat felolvasztjuk, majd a finomra aprított hagymát üvegesre pirítjuk. A zúzott fokhagymát hozzákeverjük az egészen apróra vágott csirkemellel együtt, sóval, borssal fűszerezzük és a passzírozott paradicsomot is belekeverjük. 2-3 perc után levesszük a lángról a serpenyőt, a húst edénybe kanalazzuk.
A 2 evőkanál olajat felforrósítjuk, majd felöntjük alaplével (ha nincs, ugyanannyi vizet, és házi ételízesítő kockát használjunk). 3-4 perc után hozzáadjuk a lisztet, és addig keverjük, amíg egynemű masszát nem kapunk. Miután kihűlt alaposan egybedolgozzuk a húsos keverékkel. Kicsit benedvesített kézzel a masszából ízlésünknek megfelelő kroketteket formázunk, majd duplán megforgatjuk a felvert tojásban és zsemlemorzsában, utána bő olajban aranybarnára sütjük.
Fotó: Getty Images