Gyors császármorzsa - nézzük, hogy lesz igazán finom a smarni!
Császármorzsa, ahol Ausztriában készítik
Cikkek
Cékla minden mennyiségben: a 6 legjobb receptet mutatjuk
A chilis bab titka a fűszerezésben és a főzési időben rejlik
Ropogós
Gluténmentes karácsonyi fahéjas csillag: mennyei édesség a sütisdobozba
Fűszeres, vaníliás chai latte: felmelegíti a testet és a lelket
Így készül a házi gesztenyepüré: krémes desszertet mutatunk
Aszalt paradicsommal töltött ünnepi csirkemell: mutatós és nagyon finom
7 csokis finomság, ami gasztroajándéknak is tökéletes: bonbon, likőr és társaik
Kaiserschmarrn, vagy császármorzsa? Mi a különbség, azon kívül, hogy az egyik németül van? És melyik az igazi? Mindegy, nézzük a Kaiserschmarrn receptjét, próbáljátok ki, szerintünk ez a finomabb.
Persze, lehet, hogy neked a grízzel készült verzió jobban ízlik, főleg, ha azon nőttél fel, és ahhoz szoktál hozzá. Nem baj, egy próbát az osztrák verzió is megér, hogy később nagyon határozottan, meggyőződésből vitatkozhass a kérdésen, mondjuk a hüttében, egy jó pohár Bombardino mellett.
Az egyik kedvenc édességem a smarni. Legalábbis az az igazi, nagymamámféle. Akkor a legjobb, ha vannak benne kicsit odakapott részek is. Pár éve, amikor Ausztriában síeltünk, vacsora után rendeltem belőle egy adaggal. De amit kihoztak, az egy teljesen más étel volt. Egy palacsinta, ami feldobás közben szétesett, és darabokban hullott vissza a serpenyőbe. Mindez egy csomó porcukorral, és valami jó édes kompóttal (Zwetschkenröster) tálalva. Na, ez volt az első élményem az eredeti Kaiserschmarrnnal.
Morzsa helyett galuskák
Utólag visszagondolva, a meglepetésen kívül más kellemetlenség nem ért, a Kaiserschmarrn egy nagyon finom édesség, ráadásul - szemben a grízes változattal - pár perc alatt el is készíthető. Végül is, tényleg csak megszokás kérdése, hogy ki melyiket szereti jobban.
Eredeti bécsi császármorzsa
Hozzávalók 4 adaghoz
- 25 dekagramm liszt
- 5 deciliter tej
- 10 dekagramm cukor
- 4 dekagramm vaj
- 4 darab tojás szétválasztva
- 3 dekagramm mazsola (rumba áztatva)
- 1 csipet só
Elkészítés:
2. Ezután keverjük hozzá a tejet, a lisztet is és a mazsolát is.
3. Verjük kemény habbá a tojásfehérjét, és óvatosan forgassuk bele a masszába.
4. Hevítsük fel a vajat a serpenyőben, és nem túl nagy lángon süssük aranybarnára a tésztát úgy, mintha rántottát készítenénk. Amikor nagyjából összeállt, tépkedjük a serpenyőben darabkásra, és a darabokra is pirítsunk kicsit rá.
5. Hintsük meg porcukorral, és adjunk hozzá osztrák módra, saját levében, fahéjjal készített szilvakompótot, vagy sárgabaracklekvárt.