
Tepsis kakukkfüves csirkeszárny: jó ropogós lesz a bőre
Ezek az illatos, kakukkfüves csirkeszárnyak nem bő olajban sülnek, így nem tocsognak a zsiradékban, a fűszerek pedig különlegessé teszik.
A mai napig is sok helyen látni még parkolókban vagy vásárokban, ahogy egy erre kialakított kisbuszban sütik nyárson a grillcsirkét. Ha megkívánnád ezt a finom fogást, akár otthon is elkészítheted egy kicsit másként.
Ezúttal ugyanis fehérboros, citrusos pácban fürdőzik meg az egész csirke, amit 1,5 óra sütés után már tálalhatsz is a szeretteidnek.
Úgy tudod ellenőrizni, hogy az egész csirke valóban átsült-e, hogy egy húshőmérőt szúrsz a comb és a mell közötti részbe, és ha a hőmérséklet eléri a 75 fokot, a csirke már mehet is az asztalra.
A csirkét mossuk meg, és ha szükséges, távolítsuk el a belsőségeket.
Tegyük bele a csirkét egészben egy nagy üvegtálba, és facsarjuk rá a citrusok levét. Öntsük rá a fehérbort is, és hintsük meg a rozmaring leveleivel. Sózzuk és borsozzuk meg kívül és belül is.
A fokhagymát tisztítsuk meg. Szeleteljük fel vékonyan, majd tegyünk belőle a csirke belsejébe és a külsejére is.
Fedjük le fóliával a tálat, és tegyük hűtőbe, pácoljuk a csirkét kb. 12 órán át úgy, hogy lehetőség szerint az idő felénél fordítsuk meg.
A megpácolt csirkéhez melegítsük elő a sütőt 190 fokra. Vegyük ki a csirkét a pácból, és tegyük a tepsibe.
Ha szeretnénk, összeköthetjük a csirke lábait konyhai zsineggel, de ez akár el is hagyható. Süssük a csirkét kb. 1-1,5 órán át a méretétől függően.
A sütés utolsó 15 percében emeljünk a hőmérsékleten, hogy a csirke bőre enyhén ropogósra sülhessen.
Ha húshőmérőt szúrunk a comb és a mell közötti részbe, és ha a hőmérséklet eléri a 75 fokot, a csirke már mehet is az asztalra.
A megsült csirkét vegyük ki a sütőből, hagyjuk kb. 10 percig pihenni, mielőtt szeletelnénk.
Fotó forrása: Getty Images
@sobors.hu