Így készül a különleges, házi levendulaszörp – Jól behűtve a legfinomabb
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
Az illatos, nyugtató hatással is bíró levendula sokoldalúan felhasználható gyógy- és dísznövény, a szépségápolásban is fontos szerepet tölt be.
A francia konyha előszeretettel használja fűszerként, méghozzá nagyon sokrétűen. Talán sokakat meglep, de a levendula remekül illik csokoládés desszertekhez, valamint zöld és fekete teához, illetve limonádéhoz is szokták keverni, az egyik legnépszerűbb formája mégis a szörp, amit könnyedén elkészíthetünk otthon.
A házi szörpnél nagyon fontos mozzanat a cukorszirup elkészítése, ami 1 egység vízből és 1 egység cukorból áll, vagyis 1 liter vízhez 1 kilogramm cukor kerül. A sziruphoz használhatunk kristálycukrot, nádcukrot vagy mézet, az elkészítése nagyon egyszerű, a vizet a cukorral egybeforraljuk.
A különleges ízek kedvelői bátran kombinálhatják az alapanyagokat, levendula mellé például citromot szoktak tenni, ami nem csak a friss, kellemes zamat eléréséhez járul hozzá, de sokkal szebb színű lesz tőle a szörpünk, amit mindig jó hideg sima vagy buborékos vízzel kínáljunk.
Házi levendulaszörp
Hozzávalók 2 darabhoz
- 30 dekagramm levendula (csak a virág)
- 1.5 kilogramm cukor
- 1.5 liter víz
- 2 darab citrom (kezeletlen)
- 2 teáskanál citromsav
Elkészítés:
A virágokat szedjük le a szárról.
A kezeletlen héjú citromot mossuk meg és vágjuk karikákra.
A vizet forraljuk fel a cukorral, majd dobjuk bele a karikára vágott citromot, a levendulavirágot és a citromsavat, alaposan keverjük el. Lefedve, hűvös helyen 12 órát állni hagyjuk.
Az idő elteltével leszűrjük és felforraljuk, majd még melegen karcsú üvegekbe adagoljuk, dunsztoljuk, majd a kamra polcára állítjuk. Felbontás után a szörpöt hűtőben tároljuk.
Fotó: Getty Images