Libamáj zsírjában anyósom receptje alapján - A legfinomabb vendégváró fogás
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
A családban nincs vendégség libamáj nélkül. Igazából akármennyi és akármilyen vendégvárófalatot, ételt és finomságot készítünk, a legnagyobb sikere anyósom libamájának van.
A libamáj már csak az ára miatt is luxuscikk. Ezerféleképpen el lehet készíteni, a nagy kedvenc mégis a klasszikus, a hideg libamáj zsírban. Nagy harc megy érte a családban, aminek az a vége, hogy gyorsan kiesszük a libamájat, szegény zsír meg ott marad magában.
Ahogy a húsokat általában, a májat végképp érdemes megbízható hentestől vásárolni. Se a túl kicsi, se a túl nagy máj nem jó. A libamájat jól meg kell tisztítani, mert különben keserű lesz, és pont a kellő ideig szabad sütni. A libamájat mindig annyi zsírban süssük, amennyi a máj súlya.
A hízott libamáj a zsírba, majd kis csatos üvegekbe téve ajándéknak is tökéletes. Ez a libamájrecept anyósomé, nekem ez így tökéletes. Ő a zsírt is maga készíti hozzá.
Libamáj zsírban
Hozzávalók 4 adaghoz
- 500 gramm libamáj
- 500 gramm libaháj
- 1 fej vöröshagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- ízlés szerint só
Elkészítés:
A libahájat felkockázzuk és kisütjük, majd leszűrjük. A libamájról az ereket és egyéb "cafatokat" vágjuk le, majd áztassuk be tejbe, így a felesleges vér távozik belőle. Tegyük bele a leszűrt zsírba, és tegyük bele a vörös- és a fokhagymát.
A tűzhelyen először nagy lángon süssük pár percig, aztán vegyük lejjebb a lángot. Egyszer fordítsuk meg. Figyeljünk, hogy a máj ne maradjon nyers, de ne is keményedjen meg.
Vegyük ki a zsírból, azt szűrjük le, majd a szűrt zsírt ismételten öntsük rá a májra, és hagyjuk kihűlni. Ízlés szerint sózzuk.
Fotó: Szász Eszter / Sóbors