Így pucold meg a csonthéjas magvakat könnyedén: bevált módszert mutatunk
Cikkek
Isteni, sűrű fügelekvár házilag: tartósítószer nélkül készül
10 békebeli finomság a nagyi füzetéből: van, ami sosem megy ki a divatból
Ropogós
Régimódi fahéjas, szilvás pite: a vékony tésztán vastag töltelék terül el
Krémes krumplipüré sült fokhagymával: csak úgy eteti magát
Vaníliás tart erdei gyümölcsökkel: mentes változatot mutatunk
Tejszínes darált hússal töltött karalábé: ilyen finomat még nem ettél
Hogyan fűszerezzünk só nélkül? Mutatunk néhány szuper alternatívát
A csonthéjas magvak közül sokat használunk úgy a süteményekben és különböző fogásokban, hogy nemcsak a csontos héjat, de a termésen lévő vékony, hártyás réteget is lepucoljuk róla. Ahhoz, hogy mindez ne legyen küzdelmes, megmutatjuk a tuti módszert!
Mivel a csonthéjasok egy részének a héja keserű – pl. földimogyoró, mandula, mogyoró –, ezért ezeket célszerű felhasználás előtt teljesen megtisztítani, főleg, ha sütibe vagy tortába szánjuk őket.
A legegyszerűbb módja a pucolásnak az úgynevezett blansírozás. Ekkor a magokat egy kisebb tálba teszed, leöntöd forró vízzel, majd a mag típusától függően 5-10 percig állni hagyod benne.
Az idő leteltével leszűröd a magvakat, majd hirtelen lehűtöd őket. Ezt megteheted folyó vízzel vagy jégkockákkal is egyaránt. Ezzel a mozzanattal, mondjuk úgy, hogy sokkolni fogod a magokat, amelyek egyrészt nem puhulnak tovább, másrészt szinte leomlik majd róluk a külső héj.
Innentől kezdve pedig már csak az ujjaidra lesz szükséged a pucoláshoz, avagy konyharuhára, esetleg papírtörlőre, amivel szépen le tudod majd dörzsölni róluk a héjat. Ha vizuális típus vagy, akkor itt meg is tudod nézni, hogyan néz ki ez a folyamat a gyakorlatban:
Tipp
Ha diót pucolnál, amelynek sokkal egyenetlenebb a felszíne, mint például a mandulának, akkor próbáld ki azt, hogy egy serpenyőben kicsit előpirítod a szemeket, majd alaposan megdörzsölöd őket konyharuhával.
Fotók forrása: Getty Images