A szépséges buggyantott tojás nem nagy kunszt, de van egy trükkje
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
Míg a rántotta és a tükörtojás inkább a reggeli műfajához tartozik, addig a buggyantott (avagy posírozott) nálunk inkább feltét funkcióját tölti be. Főként főzelékeket díszít, de simán elbírja egy gazdagabb saláta, sült zöldség is.
Az benne a legjobb, amikor belemélyesztjük a villánkat, és a sűrű sárgája az alatta található elemekre ömlik. Sokáig küzdöttem ezzel a dologgal, sehogyan sem sikerült igazán tökéletesre. Vagy szép lett, de túlkészült, és szilárd lett belül, vagy éppen hogy folyós maradt a sárgája, de kívül vállalhatatlanul nézett ki.
Talán ez az a téma, amiben a legtöbb tuti konyhai trükk videó terjed a neten. Van, aki fóliába csomózva készíti, más szűrőbe üti, ezek is mind biztosan szuper módszerek, de sokkal egyszerűbb, ha csak egy lábos, víz és tojás szükséges a művelethez.
Korábban sokszor elbuktam a lejjebb bemutatott örvényes technikával is, méghozzá azért, mert nem tettem elég vizet a fazékba. Sok víz kell hozzá, hogy igazán nagy örvényt lehessen kavarni belőle, így lesz szép a buggyantott tojás formája. Utána pedig nem szabad magára hagyni, árgus szemeinket levenni róla, mert odavész a tökéletes állag.
Buggyantott tojás
Hozzávalók 1 adaghoz
- 1 darab tojás
- 1 liter víz
Elkészítés:
Fotók: Ács Bori/Só&Bors