Aranybarnára sült, gombával töltött csirkecombok: a töltelékből fasírt is készülhet
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
A sült csirkecomb mindig mennyei, bármilyen fűszerezéssel is készüljön, a legfinomabb azonban akkor lesz, ha a bőre alá töltelék is kerül.
A sült csirkecomb igazi kényelmi étel, rengeteg változatban össze lehet dobni, a siker pedig mindig garantált. Ha azonban valami különlegeset szeretnél, akkor készüljön töltve a pirosra sült hús.
Anyukám specialitása a mennyei töltött csirkecomb, kétfajta töltelékkel szokta készíteni, májjal vagy gombával. Nekem a legnagyobb kedvencem a gombás változat, ez attól lesz nagyon különleges, hogy először a gombát le kell pirítani, utána áll össze belőle a massza - ha marad belőle, érdemes eltenni másnapra, zsemlemorzsában megforgatva ki lehet sütni fasírtként.
A gombás massza bátran fűszerezhető, érdemes fokhagymával vagy kakukkfűvel megbolondítani. Ha van kéznél friss fűszernövény, petrezselyem, esetleg metélőhagyma, azt is bele lehet aprítani az ízletes töltelékbe.
Gombával töltött csirkecombok
Hozzávalók 8 darabhoz
- 8 darab csirkecomb (alsó vagy felső)
- 1 fej hagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- 500 gramm gomba
- só és bors ízlés szerint
- 1 darab tojás
- 2 szelet kenyér
- olaj szükség szerint
- zsemlemorzsa szükség szerint
Elkészítés:
A megmosott csirkecombokat fektessük tepsire, mindkét oldalán szórjuk meg sóval. A kenyérszeleteket áztassuk be vízbe.
A finomra vágott hagymát kevés olajon dinszteljük üvegesre, majd adjuk hozzá az apróra kockázott gombát, a zúzott fokhagymát, sóval és borssal ízesítsük. Addig pirítsuk, amíg a gombából kieresztett folyadék teljesen elpárolog.
Várjuk meg, míg a lepirult gomba teljesen kihűl, majd kanalazzuk át egy tálba, üssük rá a tojást, tegyük bele a vízbe áztatott kenyeret is - amiből nyomkodjuk ki jól a vizet. Kezdjük el egybedolgozni az alapanyagokat, ha szükségesnek érezzük, akkor adjunk hozzá pár evőkanál zsemlemorzsát is, a lényeg, hogy lágy, de jól formázható masszánk legyen, amit könnyedén a combok bőre alá lehet tölteni.
A jól kikevert masszát óvatosan töltsük be a combok bőre alá. Ha marad a töltelékből, lefedve 1-2 napig tárolhatjuk a hűtőben, nedves kézzel formázva, zsemlemorzsába hempergetve, bő olajban kisütve gombafasírtnak tökéletes lesz, de a hús mellé, a tepsibe is bele lehet kanalazni.
A húsok tetejét kevés olajjal öntözzük meg, ha szeretnénk, 1 deci vizet is lehet alá önteni, majd toljuk a tepsit 180 fokra előmelegített sütőbe, 40-50 perc alatt süssük aranybarnára.
Fotó: Botos Claudia/Sóbors