Ropogós, aranybarna halrudacska házilag - Így biztosan valódi halból készül
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
Mit adjak ma vacsorára a gyerekeknek? Halrudacska jó lesz? Jaj ne, tegnapelőtt is azt kaptak - ez a beszélgetés pont ma reggel hangzott el anyósom és köztem. Tudom, nem túl egészséges és változatos ez az étel, de van az a pont, amikor már csak erre marad energiám.
Egy doboz fagyasztott halrudacska mindig van a mélyhűtőmben, mert sokszor életmentő, ha végképp kifogytam a vacsoraötletekből, valamint olyan későn érek haza, hogy nincs idő semmi másra, és a vajas kenyérnél valami táplálóbbat szeretnék adni.
Olyat vásárolok, ami valódi halfiléből van, de vigyázni kell, mert csinálnak nyesedékből is, ami ugyan jóval olcsóbb, de halat maximum nyomokban tartalmaz.
A halrudacskát krumplipürével, rizzsel, majonézes kukoricával szoktam feldobni, már ha ez a kifejezés megállja itt a helyét. Na, de miért magyarázkodom ennyire? Úgy érzem, hogy akármennyire is junk food jellege van, mégiscsak hal, így kicsit egészségesebb, mint a társai.
Halrudacska házilag
De ahhoz, hogy tényleg egészségesebb legyen, készítsük el házilag, ami ugyan kicsit macerásabb, mintha csak előkapnánk a fagyasztóból, viszont biztosan 100%-ban halat tartalmaz. A gyerekek pedig ugyanúgy szeretni fogják, hiszen panírba van forgatva.
A készítéséhez halfilét használjunk, amit csak fel kell csíkozni, kicsit megsózni, lisztbe, tojásba és zsemlemorzsába forgatni, majd olajban vagy sütőben kisütni.
Halrudacska házilag
Hozzávalók 4 adaghoz
- 60 dekagramm tengeri halfilé
- 5 dekagramm liszt
- 2 darab tojás
- 5 dekagramm zsemlemorzsa
- 4 evőkanál kukorica- vagy zabpehely
- ízlés szerint só
- ízlés szerint bors
- 2 deciliter olaj a sütéshez
- 0.5 deciliter tej
Elkészítés:
210 fokra előmelegített sütőben 20-25 percig süssük, félidőnél egyszer forgassuk meg. Ha olajban sütjük, fedjük le, amíg sül az egyik fele, majd ha már aranybarna, fordítsuk át. Papírtörlőn csöpögtessük le.
Fotó: Getty Images