Karácsonyi rántott hús diós bundában - Sokkal ropogósabb
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
A rántott húsra is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás. A panírt ezerféleképpen el lehet készíteni, én is ettem már többfélét, de nekem ez a verzió az abszolút kedvencem.
A rántott hús igen egyszerű, hétköznapi étel, de elég egy plusz hozzávaló bele és máris az ünnepi asztal főfogása lehet. Az én verzióm diós bundában készül, de lehet a panírba mandulát, mogyorót, sajtot vagy akár zöldfűszereket is tenni.
A liszt, tojás és a zsemlemorzsa mennyisége csak egy körülbelüli érték, a hús típusától, nagyságától is függ, mindig öntsünk ki egy kisebb mennyiséget a tálba és inkább utólag adjunk még hozzá, ha kevésnek bizonyul, ne vesszen kárba. Természetesen használhatunk bolti zsemlemorzsát is, de szerintem teljesen más ízélményt nyújt a házilag lereszelt vagy összeaprított zsemle, egy kicsit darabosabb lesz így a panír, bár ízlés kérdése, hogy ki hogyan szereti.
A tojásba mindig teszek egy kis tejet vagy tejfölt, lágyítja picit az ízeket, úgy lesz ropogós a panír, hogy közben nem törik bele a fogunk. Mivel a dió és a reszelt zsemle miatt a panír picit darabosabb lesz, kicsit nyomkodjuk rá a húsra, ne csak forgassuk benne.
Fontos, hogy bő olajban süssük a húst, illetve az is, hogy lehetőleg mindenhol azonos mennyiségű hő érje a serpenyőt, különben foltosra fog sülni a húsunk, az egyik része megég, a másik pedig nyers marad. Félidőnél forgassuk meg a húsokat, a csirkecombnak természetesen több idő fog kelleni.
Karácsonyi rántott hús
Hozzávalók 6 adaghoz
- 1 kilogramm hús (csirkemell, csirkecomb, sertéskaraj, tarja)
- 20 dekagramm liszt
- 3 darab zsemle (száraz)
- 3 darab tojás
- 1 deciliter tej
- 15 dekagramm dió (apróra zúzva)
- ízlés szerint só&bors
- ízlés szerint olaj
Elkészítés:
Készítsük elő a panír alapanyagait. A zsemléket reszeljük le kis lyukú reszelőn, a diót aprítógéppel zúzzuk össze (nem kell teljesen porrá, de legyenek aprók a darabok), a tojást keverjük ki a tejjel és egy kis sóval. Tegyük a lisztet, a tojást és a diós zsemlemorzsát egy-egy tálba, kezdődhet a panírozás.
A szokásos liszt-tojás-morzsa sorrendet követve panírozzuk be a hússzeleteket. Egy magas falú serpenyőbe öntsünk annyi olajat, amennyi éppen ellepi a húst, majd ha már forró az olaj, tegyünk bele pár szeletet. (Ne zsúfoljuk túl a serpenyőt.) Attól függően, hogy milyen húst készítünk, mindkét felüket pár perc alatt süssük meg.
Tegyük az elkészült szeleteket papírtörlőre, hogy lecsöpögjön róluk a felesleges olaj. Krumplival, rizzsel vagy salátával tálaljuk.
Fotó: Shutterstock