Omlós, fűszeres sült tarja: a páctól lesz puha és ízletes a hús
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
A vastagabb tarjaszeleteket érdemes egy éjszakán át a pácban tartani, úgy sokkal intenzívebben fogod érezni a fűszerek kellemes zamatát.
A sertés legszaftosabb része a tarja, a hús jól viseli a fűszereket, a legegyszerűbb és legfinomabb elkészítési módja, ha sütőbe tolva pirosra sütöd. A szeleteket lehetőleg megbízható hentesnél szerezd be, csonttal vagy nélküle, a lényeg, hogy soha ne klopfold ki a húst! Amikor megvásárolod a tarját, mindig jelezd a hentesnek, mit készítesz belőle, akár még a véleményét is kikérheted, milyen vastagságú szelettel érdemes dolgozni, ha sütőben vagy tűzhelyen készítenéd el a húst.
A tarja nedves pácot kap, így pihen a hűtőben a sütés pillanatáig. A húsnak nagyon jól áll a karakteres fűszerezés, használhatsz a leírtak helyett chilipelyhet, köményt vagy mustármagot. A pác készítésénél a só használatát kerüld, mivel a hús néhány órát a lében lesz, az alapfűszer pedig kiszáríthatja, rágós lehet a tarjaszelet. Mindig csak a sütés előtt sózd, lehetőleg jó minőségű tengerit vagy kósert használj.
Pirosra sült, fűszeres tarja
Hozzávalók 8 darabhoz
Alap:
- 8 szelet tarja
Pác:
- 2 evőkanál mustár
- 2 evőkanál méz
- só ízlés szerint
- bors ízlés szerint
- 1 teáskanál fokhagyma-granulátum
- 1 teáskanál füstölt paprika
- kevés olaj (napraforgó)
Elkészítés:
A pác hozzávalóit a só kivételével tegyük keverőtálba és alaposan keverjük össze.
Vegyünk elő egy másik tálat, amelybe a hússzeletek beleférnek. Fogjunk egy szeletet, mindkét oldalát kenjük be a páccal, majd jöhet a többi. Ha marad pác, öntsük az egymásra rakott hússzeletekre. A bepácolt húst fedjük le alufóliával és tegyük hűtőbe egy éjszakára.
Másnap a húst serpenyőben, kevés olajon (ekkor használjuk a sót) is megsüthetjük, vagy 180 fokosra előmelegített sütőben 35-50 perc alatt is pirosra lehet sütni. A sütési idő függ a szeletek vastagságától és a sütőtől.
Fotó: Getty Images