Így lesz omlós és lágy a túrós galuska: sokkal egyszerűbb, mint gondolnád
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
Legyen krémes a túró, szitáljuk át a lisztet és ne dolgozzuk túl a tésztát - ennyi a titka a puha galuskának.
Ez most kivételesen nem egy klasszikus nagyirecept, hanem az egyik kedvenc gasztrobloggeremé. Ő cottage cheese-ből vagy ricottából készíti - lévén, hogy ott nincs is túró -, de utóbbival is tökéletesen működik, sőt, szerintem úgy az igazi. Annyi a lényeg, hogy kicsit krémesebb túrót használjunk, vagy ha darabos, akkor törjük át szitán.
Érdekes, hogy míg én a túrós galuskához rögtön szalonnapörcöt és tejfölt társítottam, addig az eredeti verzió édesen készül - persze ez csak opcionális, ha szeretnénk, teszünk cukrot a tésztába, ha nem, elhagyjuk. Egyébként egy kis cukor akkor is mehet bele, ha a szalonnás verzió mellett döntünk, szuperül passzol majd hozzá, mint ahogy a magyar túrós tészta is egyszerre édesen és sósan a legjobb.
Tálalhatjuk köretként harcsapaprikás mellé, de az édes verziót mézzel vagy lekvárral meglocsolva akár desszert is lehet belőle, sőt, nagyobb adagban főételként is megállja a helyét.
Túrós galuska
Hozzávalók 2 személyre
- 200 gramm túró
- 1 darab tojás
- 4 evőkanál liszt
- opcionális cukor
- 1 csipet só
- 30 gramm vaj (tálaláshoz)
- tejföl (tálaláshoz)
Elkészítés:
A tésztához minél krémesebb túróra van szükségünk. Használjunk krémtúrót vagy nyomjuk át egy szitán a darabosabb verziót.
Keverjük össze a túrót a tojással egy tálban. Próbáljunk arra törekedni, hogy minél simább és krémesebb legyen a végeredmény.
Ha édes verzióban készítenénk a galuskát, keverjünk bele egy evőkanál cukrot, ha nem, hagyjuk el ezt a lépést.
A lisztet szitáljuk át, majd kisebb adagokban adjuk a túróhoz. Kezdjük el gyúrni a tésztát, puha, de egynemű eredményt kell kapnunk, ne dolgozzuk túl. Takarjuk le fóliával a tésztát, majd tegyük a hűtőbe 30 percre.
Lisztezzük be a munkafelületet. Borítsuk ki rá a tésztát, vágjuk négy részre. Minden részből formázzunk egy kb. 2 cm vastag rudat. Vágjuk a rudakat négyzetekre, tetszőleges méretűek lehetnek, de azért ne legyenek se túl aprók, se túl nagyok. Ha szeretnénk, villával nyomjunk rájuk mintát.
Forraljunk fel egy lábasban vizet, dobjunk bele egy csipet sót. Ha forr, tegyük bele a galuskákat, ne az összeset egyszerre, kisebb adagokban. Óvatosan keverjünk rajta egyet. Újraforrástól számítva kb. 2 percig főzzük a galuskákat.
Tálalhatjuk egyszerűen tejföllel és egy kis olvaszttott vajjal, de ropogós szalonnapörccel is. Ha édesre készítettük, locsoljuk meg lekvárral, mézzel vagy porcukorral kikevert tejföllel.
Fotó: Getty Images