Így készítve lesz igazán finom a fasírt: a mama tanácsait érdemes megfogadni
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Őszi almáspite-smoothie: mesésen krémes és fűszeres
Mennyei kókuszkrém házilag: tejszínhab helyett is működik
Álompuha krumplinudli gombás szósszal: serpenyőben pirul aranybarnára
Ellenállhatatlan narancsos pöfetegkeksz: egyszerűen készül a finomság
Omlós rántott hús tojás nélkül: kefires pác teszi izgalmassá
A darált húsból készült finomság az egész világon ismert, sokan valamilyen körettel fogyasztják, de szendvicsalapanyagnak is remek választás. Hogy tiéd legyen a legfinomabb, elárulunk néhány ősi praktikát, melyeknek köszönhetően díjnyertes fasírtot kínálhatsz szeretteidnek.
A fasírt készülhet egyben vagy golyó formájában, olajban sütve. Mindkét változat többféle recept szerint próbálható ki.
Korábbi cikkünkben az egyben sült fasírt kapta a főszerepet, saját tapasztalatainkat megosztva árultuk el, mitől lesz igazán finom. Most a húspogácsa kerül terítékre, felfedjük a titkait, mitől is lesz ellenállhatatlan.
Frissen darálva az igazi
A húst megbízható helyen vásárold meg. Ha lehet, ne boltban, előre csomagolva szerezd be, hanem hentesnél daráltasd le, vagy ha van otthon húsdarálód, akkor ezt te is megteheted. Sokan csak egyféle húsból készítik a fasírtot, úgy is finom, de sokkal jobb, ha legalább kétfajtát keversz. A sertést érdemes marhával, a csirkét pedig pulykával vegyíteni.
A hagymától minden finomabb
A régi, nagyiféle fasírtban kötelező résztvevő a hagyma. A legjobb, ha a zöldséget dinsztelve adod a darálthoz, úgy sokkal ízletesebb és szaftosabb lesz a fasírt, de nyersen, reszelve sem lősz mellé, vagy ha nincs kedved ehhez, hagymagranulátumot keverj hozzá. A fokhagymával ugyanez a helyzet, 1-2 gerezd jó, ha kerül a masszába.
Dobd fel krumplival vagy sárgarépával
Hogy a húsmassza összeálljon, beáztatott, kinyomkodott kenyér vagy zsemlemorzsa szokott belekerülni, de ma népszerű választás a zabpehely is. Ha az egészségesebb vonalon maradnál, akkor krumplit, sárgarépát vagy más zöldséget reszelj a darálthoz, úgy rendkívül ízletes és megjelenésében is kívánatosabb lesz a fasírt.
Ne sajnáld a fűszereket
A darált ízesítésének kialakítása mindig ízléstől függ. Ha szereted a pikánsabb fűszereket, akkor reszelj bele egy kis darab gyömbért, apróra vágva csípősebb paprika is kerülhet bele. A zöldfűszerek is remekül feldobják, lehet az petrezselyem, kakukkfű vagy kapor, bármi, ami az ízlésednek megfelelő. Egy új praktika szerint egy kis darab lágy vajat is érdemes a masszához adni, mivel nagyon jó zamatot ad a fasírtnak.
A légiesebb textúra titka a jég
Egy új praktika szerint kevés összetört jeget kell a darálthoz keverni, mert amikor felolvad, a húsgolyó belsejében kis lyukak keletkeznek, ettől pedig sokkal könnyebb, légiesebb lesz a finomság.
Csupaszon és ruhában is finom
Hagyományosan zsemlemorzsában szokás megforgatni a fasírtgolyókat, de helyette fűszeres lisztbe vagy kukoricadarába hempergetve is ki lehet próbálni. Ha maradnál a zsemlemorzsás vonalon, akkor előtte tojásfehérjében is megforgathatod a fasírtot, vagy a zsemlemorzsához keverj szezámmagot. A kis labdákat csupaszon is készre sütheted, ha pedig sütőben készíted, baconnel is körbetekerheted a finomságot.
A fasírt hagyományosan bő olajban sütve pirul, de sütőben, leheletnyi zsiradékkal is el lehet készíteni. Sőt, ha nagyon különlegesen szeretnéd kínálni, akkor muffinformába is kerülhet a massza. A fasírt töltelékkel készítve is finom, mehet a közepébe sajt, így a belseje biztos, hogy nem lesz száraz. Ha olajban sütöd, ne fordítsd meg túl sokszor, mert széteshet, 2-3 alkalommal bőven elég átfordítani a húst.
Fotók: Getty Images