Így lesz a legropogósabb a csirkecomb bőre – 6 módszert teszteltünk

sült csirkecomb cover
Legolvasottabb
Cikkek
Friss és
Ropogós

Ha eddig azoknak a táborába tartoztál, akik inkább leveszik a csirkecomb bőrét, mert nem tudják elég ropogósra sütni, akkor érdemes kipróbálni a cikkben leírt módszereket, hátha megváltozik a véleményed.

Ha a csirkemellet túl száraznak találod, érdemes a csirke combját is felhasználnod. Ha zavar a csontja, akkor nyugodtan filézd ki. Na de mi legyen a bőrével? Ha puha és sületlen, akkor bevallom, én sem szeretem, de megfelelő módszerrel nagyon ropogósra tudod sütni. Ha mégis leveszed a csirke bőrét, akkor süsd meg töpörtyűnek, a módszer ugyanaz, mint ennél a kacsatöpörtyűnél

A csirkemellet is el tudod úgy készíteni, hogy ne száradjon ki, ezt a sütőben sült változatot bátran fűszerezd, és salátával tálald, így a diétádért is sokat tehetsz. 

A comb sütésénél az egyetlen kihívás, hogy a végén ropogós legyen a bőre. A cikkben 6 sütési módszert mutatunk, biztosan lesz olyan, ami megtetszik. Az alaprecepthez csak sóval és borssal ízesítsd, és a sütő középső rácsán süsd meg. Természetesen a sütési idő a combok méretétől is függ.

sült csirkecomb álló ok

Sütőporral szórva

A sütőport nemcsak húsoknál, hanem krumplinál és a csirkeszárnynál is alkalmazzák, hogy ropogósabbra süljön tőle. A combokat sóval és borssal, valamint körülbelül negyed teáskanál sütőporral kell megszórni/comb. Ezután 220 fokon 35 perc alatt megsütni. Érdekes, hogy amennyire jól működik ez a módszer a szárny esetében, a comb bőre csak a szélén lett ropogós, a közepe sápadt és puha maradt. 

Tojásfehérjével lekenve

A módszer szerint sütés előtt le kell kenni a bőrt tojásfehérjével. A sütőt melegítsd elő 230 fokra, de amikor beteszed a csirkét, vedd le 220 fokra. Nagyjából 35 perc sütési idő kell neki. Amilyen izgalmasnak hangzott, ez volt a legkevésbé működő módszer, mert bár a hús átsült, a bőre sápadt és gumiszerű maradt. Ha nem veszed lejjebb a hőmérsékletet, hanem hagyod 230 fokon, akkor is ugyanez lesz a végeredmény.

sült csirkecombika álló

Olaj vagy zsiradék nélkül

Egyszerűen csak szórd meg a csirkét sóval, borssal, és 30 percig süsd 220 fokra előmelegített sütőben. A végeredmény meglepően ropogós bőr, amely egyáltalán nem is volt rágós, mint az első két változatnál. Ha még tökéletesebb végeredményt szeretnél, vedd feljebb a hőmérsékletet. 

Olajjal vagy zsiradékkal

Az előző változatot érdemes kipróbálni olajjal is. A combokat ízesítsd sóval és borssal, és mindegyik combot dörzsöld be körülbelül 0,5 teáskanál olívaolajjal, majd 230 fokos sütőben 30 perc alatt süsd meg. A bőre kicsit barnább és ropogósabb volt, mint az olaj nélküli változaté, de nagyon kicsi volt a különbség. Ha szeretnél olajmentesen sütni, nyugodtan készítsd az előző módon.

sült csibecomb álló

Megszurkálva, majd grillezve

Először a csirkecombok bőrös oldalát fémnyárssal szurkáld meg. Spriccelj rá olajat, majd bőrrel lefelé süsd 20 percet 230 fokon. Ha kész, vedd ki, és bőrével felfelé a sütő középső rácsán süsd meg, majd az utolsó 2 percben állítsd a sütőt grillfokozatra. Vigyázz, ezt az időt tényleg ne lépd túl, mert a csirke megég, te pedig szellőztethetsz. Ha sikerül tartani az időt, akkor a hús nem szárad ki, a bőre pedig egyenletesen ropogós lesz. Az egyetlen probléma, hogy ezt több lépésben tudod csak elérni. 

Száraz sópác

Minden csirkecombot bőségesen sózz meg 0,5 teáskanál durva szemű sóval, majd a combokat fektesd papírtörlővel bélelt tálba. A papír felszívja a felesleges nedvességet. A tálat takard le alufóliával, és tedd 24 órára hűtőbe. Másnap a csirkét bőrrel felfelé süsd 30 percig 230 fokon. Ez a módszer bizonyult a legjobbnak, a bőr elképesztően ropogós lett. A sütés után nem is kellett tovább fűszerezni. A grillmódszerrel szemben további előnye, hogy nincs vele annyi munka, viszont időigényes. 

Fotó: Getty Images

Ezt is szeretjük
Kövess minket Tiktokon is!
@sobors.hu
Kövess minket az Instagramon