8 bevált praktika, ha túl zsíros lett az étel: egyszerű megoldásokat mutatunk
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
Túl sok zsír úszik a pörkölt vagy a húsleves tetején? Aggodalomra semmi ok, egyszerű praktikákkal helyrehozható az étel!
Még a legtapasztaltabb konyhatündérekkel is előfordul, hogy véletlenül elrontják a készülő ételt. Van, amikor a helyzet menthetetlen, de nem minden esetben.
Talán veled is előfordult már, hogy túl zsírosra sikerült a húsleves, gulyásleves vagy pörkölt. A baki következtében az étel látványa nem épp gusztusos, és az élvezeti értéke sem az igazi. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a túl zsíros ételek fogyasztása nem egészséges, és a testsúlynövekedéshez is hozzájárul. Ha már megtörtént a baleset, mérlegelhet az ember, mit csináljon. A túl zsíros ételek esetében nincs ok az aggodalomra, nagyiféle és új gasztropraktikákat is ki lehet próbálni, melyeknek köszönhetően orvosolható a probléma.
Várd meg, míg kihűl
A zsírosra sikerült pörköltet, levest érdemes hűtőbe tenni és másnap elfogyasztani. A hideg étel tetején szépen összegyűlik a zsír, így könnyedén el tudod távolítani egy kanál segítségével. Ezután csak melegíteni kell, és lehet is fogyasztani, a hibára pedig senki nem fog rájönni.
Használj jégkockát
Ha nincs kedved/időd hűtőbe tenni, akkor próbáld meg jégkockával javítani. A jégkockát csomagold papírtörlőbe, majd óvatosan helyezd a levesbe vagy pörköltbe. A jégtől azonnal megdermed a zsír, így a papírtörlőre tapad. Fontos, hogy papírtörlőből a vastagabb, jó minőségűt használd, mert a vékonyabb fajta szétfoszlik az ételben.
Papírtörlő
Maradjunk még a papírtörlőnél. Sokan esküsznek rá, hogy a húsleves tetején végighúzott papírtörlő felszívja az összes felesleges zsiradékot. Ha kipróbálod, ugyanúgy a jobb minőségű konyhai törlőnek szavazz bizalmat.
Salátalevél
Az egyik legismertebb nagyipraktika, hogy a túl zsíros pörkölt, mártás vagy húsleves tetején salátalevelet kell végighúzni, majd azonnal kivenni az ételből. A salátalevél mágnesként magához vonzza a zsírt, így egyszerűen orvosolhatod a problémát.
Szódabikarbóna
A szódabikarbóna univerzális csodaszer, rengeteg esetben be lehet vetni a háztartásban. A konyhában főleg sütés közben kerül elő, különböző sütemények tésztájába mehet sütőpor helyett, de főzésnél is érdemes bizalmat szavazni neki. A nagyik gyakran tesznek 1-2 csipetnyi szódabikarbónát a pörköltbe vagy a levesbe, amely segít a zsíros ételek megemésztésében. A csodaszer használatánál arra figyelj, hogy csak 1-2 csipetnyit használj, mert ha több kerül az ételbe, ízben kellemetlen nyomot hagy.
Tojás
Ha túl zsíros lett a vasárnapi húsleves, akkor mentsd meg tojásfehérjével. A fehérjét egyszerűen csorgasd a levesbe. A fehérje szépen magába szívja a zsírt, közben megfő, egyben marad, így egyszerűen el tudod távolítani, és még ízben sem hagy nyomot.
Szűrő
A túl zsíros levest és mártást le is szűrheted, így is orvosolhatod a problémát. A mártásoknak még jót is tesz, sokkal selymesebb lesz a textúrájuk.
Kenyér
Pékárut is segítségül hívhatsz, egyszerűen helyezd a zsíros levesbe vagy pörköltbe, majd néhány másodperc múlva vedd ki. Az összes felesleges zsírt magába szívja a kenyér. A legjobb, ha a kenyeres trükk bevetésénél szikkadt, száraz veknit használsz.
Fotó: Getty Images