Túl zsíros lett a leves? Semmi pánik, mutatunk pár trükköt, amivel feljavíthatod az ételt
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
A hétvégi étkezőasztalról nem hiányozhat az aranyló, gyöngyöző húsleves. Természetesen szükség van hozzá valamennyi zsiradékra is, de a túl zsíros leves nem gusztusos és az élvezeti értékéből is veszít.
Olykor véletlen malőrök becsúsznak főzés során, még a legfigyelmesebb konyhatündérekkel is megesik, hogy a végeredmény nem lesz tökéletes. A húsleves tényleg akkor a legszebb, ha aranyló gömbök úszkálnak a felszínén, de a jóból is megárt a sok!
Van, amikor a zsír túlzottan dominál, nem kell belőle annyi a levesbe - ilyen esetekben kivételes leleményességre lesz szükség, hogy helyrehozd a malőrt. Ekkor merül fel a kérdés: létezik használható megoldás arra, ha túl zsíros lett az étel, leves, mártás vagy pörkölt? Milyen módszert érdemes alkalmazni, ami be is válik? Kellemetlenség persze sose érjen a konyhában, de ha mégis előfordulna, ne ess kétségbe, mindenre létezik megoldás! A nagyik megtanították, hogy ügyes praktikákkal, egyszerű trükkökkel mindent helyre lehet hozni.
Várd meg, míg kihűl
A nagyik szájából gyakran hallani, hogy a türelem nagy erény. Ha túl sok zsír úszkál a leves felszínén, várd meg, míg teljesen kihűl, majd egy merőkanál segítségével egyszerűen kapd le a megdermedt zsiradékot. A mentésről csak te fogsz tudni, ami a konyhában történik, az ott is marad.
Salátalevéllel is csodát lehet tenni
Ha épp a malőr idején lapul salátalevél a hűtődben, akkor kapd elő, nem is gondolnád, hogy milyen könnyen a segítségedre lehet. A megmosott, száraz salátalevelet gyors mozdulattal mártsd a zsíros levesbe vagy pörköltbe, majd amilyen sebesen beletetted, ugyanolyan gyorsasággal kapd is ki. A felesleges zsiradék azonnal megkapaszkodik a salátalevélen, így tényleg egyszerűen megszabadulhatsz tőle.
Papírtörlőt is lehet használni
A papírtörlős módszert nagyon sokan szokták ajánlani, de pont ugyanannyian ódzkodnak a kipróbálásától. A lényeg, hogy a letépett papírtörlőt vagy szalvétát végig kell húzni a leves felszínén, így a zsír - hasonlóan a salátaleveles módszerhez - a papírra tapad. Gyengébb minőségű papírtörlőt használva esélyes, hogy nem fog egyben maradni a papír, a darabjai a levesbe kerülhetnek, ezért ha ezt a trükköt próbálnád ki, mindenféleképpen erősebb anyaggal kíséreld meg a mentési folyamatot.
Használj szűrőt
Akár kétszer is érdemes átszűrni a húslevest, hogy tényleg tiszta, aranyló, zsírmentes csoda kerüljön a család elé a hétvégi ebédnél. Ez a praktika nem csak a húslevesnél jó választás, füstölt hús vagy csülök főzőlevét is érdemes átszűrni, amelyből kiváló bablevest lehet készíteni, a szűrésnek köszönhetően nem lesz túl zsíros.
Csipetnyi szódabikarbóna is képes csodát tenni
Ha épp isteni mártást vagy pörköltöt készítettél, de túl zsíros lett, keverj hozzá 1 vagy 2 csipetnyi szódabikarbónát, azonnal megoldja a problémát. Vigyázz, 2 csipetnél sose használj többet, mert az érződni fog az étel ízén!
Tojással is lehet trükközni
Régi nagyipraktika, hogy a túl zsíros levesbe nyers tojásfehérjét kell önteni, mert a tojás magába szívja az olajat - a hő hatására a tojás megfő és egyben marad, így könnyedén ki tudod venni a levesből.
Fotók: Getty Images