A legjobb receptek meggyből, süti és leves is van köztük – 8 kedvencünket mutatjuk
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
A lédús gyümölcs lehet édes vagy savanykás zamatú, ez fajtától függ, bár minél érettebb, annál finomabb.
Míg sok helyen ipari gyümölcsnek tekintik a meggyet, nyersen nem is nagyon eszik, nálunk és Európa számos országában megszokott, hogy frissen is örömmel fogyasztjuk.
A meggy bővelkedik antioxidánsokban, tizenhétféle vegyület található benne, köztük a bordó színért felelős antocianinok. Egészséges csemege, gyulladásgátló, természetes fájdalomcsillapítóként enyhíti a fejfájást, az ízületi izomfájdalmakra is jó, ezért sportolóknak különösen ajánlják a fogyasztását. A friss gyümölcs rosttartalma magas, segíti az emésztést, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag. Vitaminok közül A-, B1-, B2-, B6- és C-vitamin tartalma jelentős.
A meggy friss fogyasztása mellett konzerv, mirelit és cukrászipari felhasználása is népszerű, a meggyfa szárából gyógytea és dohány is készülhet, vöröses fája bútoralapanyagnak is alkalmas. A meggyből kiváló bor és pálinka is készíthető.
Szezonja május végétől július végéig tart - amíg még kapunk belőle frissen, ne csak magában fogyasszuk, készítsünk belőle izgalmas süteményt vagy hűsítő hideg levest. Képes összeállításunkban adunk pár ötletet, mi készülhet a zamatos gyümölcsből.
Fotók: Getty Images