Oldja a görcsöket és diétába is beilleszthető - Az édeskömény szuper növény

édeskömény cover
Legolvasottabb
Cikkek
Friss és
Ropogós

Az édesköménnyel szülés után találkoztam először, amikor a gyerekem hasfájása ellen édesköménytea kortyolgatását javasolták.

Amikor egy kisbaba hasfájós, az anyukák minden praktikát bevetnek, hogy enyhítsék a csecsemő panaszait. Az egyik ilyen az édesköménytea, amelynek jótékony hatását már Hippokratész is leírta. 

A teát az édeskömény terméséből, a magjából készítik, felnőtteknek légúti panaszok ellen ajánlják. A magból készült teánál ügyeljünk, hogy napi három csészénél ne igyunk többet.

Bár a magját ismerik a legtöbben, az ánizsos illatú, pikáns, édeskés ízű gumóját zöldségként és kellemes fűszerként is használják. Az édeskömény a mediterrán országokban őshonos, Magyarországra a rómaiak hozták. 

édeskömi

Mire jó az édeskömény?

Az édeskömény gumója nem csak változatossá teszi az étkezést, de a diétába is beilleszthető, mert nemcsak a kalóriatartalma alacsony, hanem az étvágyat is csökkenti. Az édeskömény ánizsos illatú, ropogós húsú. A gumóját salátába, főzelékbe, levesbe is tehetjük, de mártás alapanyagnak vagy csak simán köretnek, például halak mellé is érdemes kipróbálni. 

Az édeskömény tele van vitaminnal, vasat, foszfort, kalciumot, magnéziumot, mangánt, cinket és K-vitamint is tartalmaz. Jelentős az ásványi só- és C-vitamin-tartalma is.

A magjában olyan illóolaj található, amelynek puffadásgátló, görcsoldó, emésztést segítő hatása van, és a gyomorfájdalmak, így a nőknél menstruációs görcsök ellen is bevethető. Azért, hogy az illóolajok megmaradjanak, az édesköményt egészben tároljuk. 

Fotó: Getty Images

Ezt is szeretjük
Kövess minket Tiktokon is!
@sobors.hu
Kövess minket az Instagramon