Mi az a spirulina és miért fogyaszd rendszeresen? Fehérjében és tápanyagokban gazdag
Cikkek
Így lesz igazán szép a mézeskalács díszítése: ez a fényes cukormáz titka
A chilis bab titka a fűszerezésben és a főzési időben rejlik
Ropogós
Almás-fahéjas zabkása sütőben sütve: tápláló és isteni reggeli
Ragacsos, ír krémlikőrös fudge: tökéletes gasztroajándék
10 ünnepi sült a karácsonyi asztalra: hagyományos és új kedvencek egy helyen
Karácsonyi narancsos, gesztenyés kuglóf: csak keverj össze mindent
Ehető karácsonyi dekorációk: 7 kreatív ötlet, hogy lenyűgözd a vendégeket
Az egészséged és a vitalitásod megőrzésére számtalan módszer létezik, az egyik, ha különféle táplálékkiegészítőkkel támogatod a szervezeted.
Táplálékkiegészítőket nem csak azoknak érdemes fogyasztaniuk, akik aktívan sportolnak, hiszen a napi táplálkozással nem fogsz tudni minden vitamint és ásványi anyagot bejuttatni a szervezetedbe.
Az egyik ilyen ásványi anyag a magnézium, amely támogatja az izom-, az ideg- és immunrendszer működését, szabályozza a vérnyomást. Érdemes több forrásból is fogyasztani. Magnézium van a spenótban, a kesudióban és a mandulában is, de ha ezekből nem tudsz eleget enni, akkor érdemes táplálékkiegészítőket is fogyasztani. Hiánya olyan betegségekhez vezet, mint az Alzheimer-kór vagy a 2-es típusú diabétesz.
Mostanában rengeteg újonnan vagy újból felfedezett gyógynövényről vagy úgynevezett szuperélelmiszerről hallani, melyeket egyre többen használnak egészségmegőrzés vagy akár fogyókúra céljából. Az egyik ilyen a matcha tea, amely antioxidáns tartalmú, nyugtató és zsírégető hatással is bír. Ezen kívül számos szuperélelmiszer létezik, az egyik ilyen, kicsit talán ritkábban említett táplálékkiegészítő, a spirulina alga.
Természetes növény
A spirulina rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmazó, növényi fehérjében, vasban, magnéziumban és B-vitaminban gazdag sósvízi alga. Nagy arányban tartalmaz növényi fehérjét. A fehérjepótlás nem csak húsokból történhet, számos zöldség és olajos mag is lehet a forrása. A spirulina algát a dél-amerikai és dél-afrikai tavakban fedezték fel, de ma már mesterségesen is termesztik. Az algának mintegy 4000 hatóanyaga közül kiemelkedő az omega-3 zsírsav-, fehérje- és klorofill tartalma. Egy gramm spirulina egyenlő 1 kilogramm zöldség tápértékével.
A spirulina alga jótékony hatásai
Fogyókúrázóknak jó hír lehet, hogy a spirulina ismert étvágycsökkentő hatásáról, egyúttal serkenti az emésztést. Fogyasztása csökkenti a fáradtságérzetet, szabályozza az inzulinszintet, valamint élénkítő hatása is jelentős. Az immunrendszered is erősíti, de vírusölő tulajdonságokkal is rendelkezik. Erőteljes antioxidáns, valamint csökkenti a rák kialakulásának esélyét.
Még mindig nincs vége a sornak, a spirulina a vérnyomást is szabályozza, valamint vérszegénység ellen is bevetheted. Az allergiában szenvedőknek is gyógyír lehet, fogyasztása csökkenti a tüneteket. Az LDL, vagyis a rossz koleszterin csökkentésében is szerepet játszik. Egyszóval érdemes beruházni rá, mert biztosan jót teszel vele az egészségednek.
Por és tabletta formájában is kapható
A spirulinát por formájában is belekeverheted vízbe vagy bármilyen folyadékba, de ha esetleg zavarna az erőteljes algaíz és a színe, akkor tabletta vagy kapszula formájában is beveheted. Nem olcsó mulatság, a por ára kedvezőbb, de a drágább tablettát kényelmesebben fogyaszthatod. Az adagolását minden esetben feltüntetik a csomagoláson, de napi 1-3 grammnál többet ne szedj belőle.
Fotó: Getty Images