Gombás szelet, ami jobb, mint egy pörkölt
Mama-féle specialitás
7
Nyomtatás
Legolvasottabb
Cikkek
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Gyere Te is
Friss és
Ropogós
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
Ha vasárnap, akkor pörkölt. Legalább is nálunk ez minden olyan hétvégén így megy, amikor otthon vagyunk nagyszüleimnél. Azonban, amikor már elég volt a pörköltből, akkor mindig kikönyörögjük a mama-féle gombás szeletet. Ez az a recept, amit nem tudok megunni!
Paprikás, tejfölös, gombás, minden van benne, ami kell. A finom szószban pedig vékony szeletekre vágott, puhára főtt rövidkaraj szeletek vannak. Megunhatatlan ez a kombó.
Mamám szinte mindenbe rak egy kis köményt, így ez ebben a receptben sem marad el. Nagyon jól passzol a paprikás alaphoz, ad egy plusz ízt az egész ételnek. Ha nyáron készíti ezt a receptet, akkor a tejfölt néha kihagyja belőle, hogy tovább elálljon, úgyhogy lehet picit változtatni az ételen az időjárástól függően is.
Fotó: Saját
A gombás szelethez minden köret passzol. Lehet kínálni nokedlivel, fusillivel vagy másfajta tésztával, de rizzsel is tökéletesen megállja a helyét. Ha szeretnénk egy kis időt megspórolni, akkor a két utóbbiból főzzük valamelyiket.
Gombás szelet
Hozzávalók 4 adaghoz
- 1 deciliter tejföl
- 1 teáskanál liszt
- 8 szelet rövidkaraj (esetleg disznócomb)
- 1 fej vöröshagyma
- 1 gerezd fokhagyma
- 1 teáskanál pirospaprika
- 2 evőkanál zsír
- 1 doboz gomba
- ízlés szerint só, bors
- ízlés szerint kömény
Elkészítés:
Első lépésként a 8 szelet rövidkarajt kikloffoljuk, besózzuk és kb. 2 evőkanál forró zsírban megkérgezzük úgy, hogy egy vékony, fehér kérget kapjon. Ha a husink elkészült, egy kis időre félrerakjuk. Az 1 fej vöröshagymát lereszeljük vagy nagyon apróra vágjuk és egy kis olajon vagy zsíron megdinszteljük. Erre mehet a pirospaprika, a zúzott fokhagyma, a só, a bors és a kömény, keverjük össze őket, majd mehet rá a megkérgezett husi. Így is keverjünk rajta párat, majd öntsük fel annyi vízzel, hogy az egészet ellepje. Körülbelül fél óra főzés után mehet bele az 1 konzerv gomba, de persze rakhatunk bele friss csiperkegombát is. Nagyjából egy óra főzés után, ha már puha a husi, mehet bele az 1 dl tejfölből és 1 teáskanál lisztből készült habarás is a szaftba, várjuk meg, amíg ezzel együtt is felforr, és készen is van az ételünk. Rizzsel, nokedlivel vagy tésztával tálaljuk.