Így készül a görög fasírt, a bifteki - Feta sajttal van megtöltve
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
Nagyon szaftos a hús, de nem érdemes spórolni a fűszerekkel sem, a görög konyha szereti az intenzív, pikáns aromákat.
A görög fasírt, a bifteki bár sok mindenben eltér az itthon megszokott változattól, mégis hasonlít rá. Ugyanúgy beáztatott kenyérrel, tojással és fűszerekkel van összegyúrva a hús, csak éppen görög ízekkel, sajttal töltve készül.
Nem hiányozhat belőle az oregánó - ha frisshez tudsz jutni, abból 1 evőkanállal használj - és a petrezselyem, de olyan különleges fűszerek is helyet kapnak benne, mint a római kömény, a fahéj vagy a szerecsendió. Ha be tudsz szerezni friss mentát, azt se hagyd ki belőle.
A görög fasírt belsejébe feta sajt kerül, ezt kétféleképpen teheted bele: vagy úgy, hogy a húst kétfelé szeded, az egyik felét megformázod, ráteszed a sajtot, a másik felével pedig lezárod, vagy úgy, hogy nagyobb húspogácsákat készítesz, a közepükbe teszed a sajtot, majd hengerré formázod őket. Talán az első megoldás a biztosabb, úgy középen lesz a sajt és 100%, hogy nem fog kifolyni belőle.
Bifteki
Hozzávalók 4 személyre
- 450 gramm darált marhahús
- 1 darab tojás
- 2 szelet kenyér
- 1 teáskanál oregánó
- 2 evőkanál friss petrezselyem
- 1 fej hagyma
- 1 gerezd fokhagyma
- 0.5 teáskanál római kömény
- 0.25 teáskanál fahéj
- 0.25 teáskanál szerecsendió
- 1 teáskanál só
- 200 gramm feta sajt
- 3 evőkanál olívaolaj
- ízlés szerint bors
Elkészítés:
Ha olyan kenyérrel dolgozunk, amelynek vastag, ropogós a héja, vágjuk le róla. A kenyérszeleteket áztassuk annyi vízbe, amennyi ellepi őket, hagyjuk benne, hogy megpuhuljanak.
A petrezselymet aprítsuk össze. A hagymát és a fokhagymát hámozzuk meg, vágjuk finomra.
Tegyünk 1 evőkanál olajat egy serpenyőbe, dinszteljük meg a hagymát 4-5 perc alatt, majd az utolsó 1 percben adjuk hozzá a fokhagymát is. Ha kész, húzzuk le a tűzről, tegyük félre.
Térjünk vissza a kenyérhez: alaposan nyomkodjuk ki a vizet a szeletekből. Tegyük a kenyeret egy tálba, majd adjuk hozzá a húst, az összes fűszert, a tojást és a hagymás alapot. Alaposan gyúrjuk össze a hozzávalókat, majd sóval és borssal ízesítsük.
A húst szedjük kétfelé, majd formázzunk az egyik feléből 4 darab hengert, lapítsuk ki őket. A feta sajtot vágjuk 4 részre, majd tegyünk egy-egy darabot minden húspogácsa közepére. A hús másik felét is szedjük 4 részre, formázzuk hengerré, majd lapítsuk ki, végül fedjük le velük a sajttal töltött másik felet. A széleket jól nyomkodjuk össze.
Melegítsük elő a sütőt 200 fokra.
Melegítsünk 2 evőkanál olajat egy serpenyőben, majd közepes lángon pirítsuk a fasírtokat oldalanként 2-2 percig. Ha kívülről lepirultak, tegyük őket a sütőbe 15 percre. Frissen, melegen tálaljuk.
Fotó: Getty Images