Melengető mézeskalács latte: a fűszeres szirupot később is felhasználhatjuk
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
Karácsony ünnepén mindig készülnek klasszikus finomságok, olyan emlékezetes ízek, melyekkel az év csak ezen időszakában találkozunk, ilyen a mézeskalács is.
Karácsonykor nincs olyan család, ahol ne készülne mézeskalács. Valóságos mézeskalácsüzemek indulnak ilyenkor a konyhában. A fűszeres finomság egyik részét boldogan elmajszoljuk, a másik része a karácsonyfa dekorálására is tökéletesen alkalmas, de ne feledkezzünk meg azokról sem, akik bájos mézeskalács-házikókat alkotnak, amelyekben olyan jó gyönyörködni.
A mézeskalács mellett a kávé is sokunk kedvence. Ma már rengeteg jó kávézót találni, ahol mindig találunk olyan új kedvencet, ízeket, amelyekért vissza fogunk járni. A kávé minden háztartásban nélkülözhetetlen, még akkor is tartunk otthon, ha nem is fogyasztjuk, elvégre a vendégeinket kötelező feketével kínálni. A koffeines ital szerelmesei pedig mindig szánnak időt kedvenc kávéjukra, még karácsonykor is. Számukra tökéletes lesz ez a recept. Az ünnep meghittségét mindig tovább lehet fokozni, úgyhogy készítsünk egy lattét a mézeskalács ízével megbolondítva.
Mézeskalács latte
Hozzávalók 4 személyre
- 240 milliliter kávé
- 400 milliliter tej
- 250 milliliter víz
- 250 gramm cukor
- 3 teáskanál őrölt szerecsendió
- 3 teáskanál fahéj (őrölt)
- 2 teáskanál vaníliakivonat
- 2 teáskanál gyömbér (őrölt)
- 2 teáskanál őrölt szegfűszeg
- 1 teáskanál őrölt szegfűbors
- tejszínhab
Elkészítés:
A fűszereket: szerecsendió, fahéj, gyömbér, szegfűszeg, szegfűbors összekeverjük egy tálban.
Keressünk egy nagyobb méretű edényt, tegyük bele a cukrot, és alacsony lángon kezdjük el melegíteni, ügyeljünk rá, ne égessük le a cukrot! Amikor a cukor elkezd karamellizálódni, hozzáöntjük a fűszereket és a vaníliakivonatot, addig kevergetjük, amíg el nem kezdjük érezni az illatát, ezután hozzáöntjük a vizet. Továbbra is kevergetjük az edény tartalmát addig, amíg a cukor teljesen fel nem olvad a vízben, ez a folyamat 10-15 percig is eltarthat. Akkor jó a szirupunk, ha sűrű az állaga. A kész szirupot leszűrjük és félretesszük.
Főzünk egy kávét. Ez az a folyamat, amit mindenki másképp csinál, valaki egyszerűen géppel főzi a feketét, míg más a hagyományos megoldást választja. Ízlés szerint öntsünk hozzá a mézeskalácsszirupból.
A tejet két részre osztjuk, az egyik felét melegítjük. A meleg részét a pohárba öntjük, erre kanalazzuk a forró kávét, a maradék tejet habosítjuk, a kávéra öntjük. A tetejére nyugodtan mehet tejszínhab, ha maradt a fűszerkeverékből, szórjunk belőle a tetejére.
Fotó: Getty Images