
Így készítik a hummuszt a közel-keleti séfek: ezeket a trükköket érdemes ellesni

Cikkek


Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben

Pihe-puha citromos muffin: joghurttól lesz lágy a tésztája
Ropogós

Babos pástétom olajbogyóval: tartalmas szendvicskrém zöldségekből

Tavaszi levesválogatás: mutatjuk az évszak 6 legfinomabb receptjét

Fűszeres, csicseriborsós raguval töltött édesburgonya: laktató, tápláló ebéd

Így lesz tökéletesen pergős a kuszkusz: bevált tippet mutatunk

Filmes ételek kvíze 2. rész: a Jóbarátokban milyen sütit ettek a földről?
Hummuszt készíteni könnyű, de az igazán selymes, illatos krémhez, amely lágy hullámokat vet, ismerni kell néhány trükköt.
Minél többet olvasok róla, annál jobb lesz a házi hummusz, amit készítek, pedig ennél egyszerűbb dolog - elméletileg - nincs is. Talán épp az egyszerűsége az, ami miatt egy-két apró technológiai trükk, néhány praktika elképesztő különbségeket tesz.
Főzd magad
Minél kevesebb alapanyagból áll egy étel, annál nagyobb a hozzávalók felelőssége. A hummusznál a csicseriborsónak kell szuper minőségűnek lennie. Konzervből a leggyorsabb, de összehasonlíthatatlanul finomabb lesz házilag főtt csicseriborsóból készítve. Igen, sokáig kell áztatni, aztán bő másfél óra, mire megfő, de ha egyszerre elkészítesz egy jó nagy adagot, le is lehet fagyasztani kisebb, 300 grammos csomagokban. A száraz csicseriborsó legyen minél frissebb, annál jobb lesz a végeredmény.

Szódabikarbóna
Mostanában az internet sztárja ez a megszoktt alapanyag, pedig nincs itt semmi újdonság, már anyáink is adtak egy keveset a hüvelyesek áztatólevéhez, hogy gyorsabban, intenzívebben puhuljanak.
Tartsd meg a levét
A csicseriborsó főzőleve kincs, a hummusz esetében is kulcsfontosságú szerepe van. Ezzel állíthatod be az ideális állagot, miután alaposan leturmixoltad a keveréket. Még jobb, ha a csicseriborsó és a leve teljesen kihűl, mielőtt turmixolni kezdenéd.

Sokkal, sokkal több tahini
Tahiniből is legjobb - és legolcsóbb - megoldás a házi, de a legfontosabb nem is ez, hanem az arányok. A legtöbb közel-keleti séf sokkal többet ad hozzá, mint a közismert receptek javaslatai. Ottolenghi és Anissa Helou is csaknem fele-fele arányban keveri a szezámmagpasztát a csicseriborsóval, ettől lesz annyira intenzív ízű és elképesztően krémes a hummusz, hogy nem lehet abbahagyni.

Mozsár
Nehéz feladat a só, a fokhagyma és a citrom ideális mennyiségének eltalálása. Fontos, hogy érezhetőek legyenek, de nem jó, ha a fokhagyma csíp vagy túlzottan savanykás az egész. Erre ajánlja a legtöbb hozzáértő a mozsarat: a fokhagymát a sóval és a citromlével ebben kell összetörni. A só és a citromlé hatására a fokhagyma veszít az erejéből, lágyabb lesz. Ezt az egyveleget kell aztán a turmixgépben várakozó csicserihez és tahinihez adni.
Fotók: Ács Bori, Getty Images