
Így készítve lesz tökéletes az egyben sült fasírt: 6 tipp, hogy szaftos legyen

Cikkek


Ropogósra sült sajtos krumpligolyó: könnyen elkészíthető finomság

Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós

Karcsúsító avokádós tonhalsaláta: diéta alatt is jóllakhatsz vele

Egészséges csokimousse: szuperkrémes nasi 3 hozzávalóból

Így készül a német húskenyér, avagy a leberkäse: szendvicsbe is tökéletes

Így szüntesd meg a hűtőben található szagokat: 3 tippet mutatunk

Mutatós céklás falafel: fehérjéből nem lesz hiány
Az egyben sült fasírt egyszerű, de szerénysége ellenére rengetegféle variációban készülhet, kedveltek a töltött verziók, amelyek másnap, hidegen is isteni finomak.
A fasírtot leggyakrabban főzelékek mellé szokták kínálni, de más formában is isteni az aranybarnára sütött húsgolyó, akár szendvicsbe is kerülhet.
A fasírtok közül a klasszikus, olajban sütött a nagy kedvenc, de nem árt a változatosság, egészben sütve, formába simítva sütőben is elkészítheted, méghozzá nagyon sokféleképpen. Magyarországon a Stefánia módra készült fasírt talán a legnépszerűbb, a retró kedvenc attól különleges, hogy a húsmassza közepébe főtt tojás kerül, szeletelésnél nagyon látványos lesz a vagdalt. Ha szeretnéd, kicsit modernizálhatod a receptet, süsd más formában, a tojást pedig reszelve tedd két húsréteg közé.

Az egyben sült fasírtok nem csak annak köszönhetik sikerüket, hogy finomak, másnap is tökéletesek és az elkészítésükkel sem kell sokat bajlódni. Keverd be a húst, tedd formába, rejts bele valamit vagy csak egyszerűen vond be szalonnával a daráltat, így sülés közben sokkal jobb zamatot kap a hús és szaftosabb lesz. Az egyben fasírt készítésével kezdők is próbálkozhatnak, most adunk pár jó tanácsot, mire figyelj.
Fontos a minőség
A fasírt egyik titka a jó minőségű darált hús, ezt lehetőleg hentestől szerezd be. A fasírt akkor lesz tökéletes, ha szaftos, épp ezért a legjobb, ha dagadóból vagy lapockából készül. A húsimádók ragaszkodnak a marhahúsból készült fasírthoz, de sertésből is el lehet készíteni, sőt, még a szárazabb csirkéből és pulykából is lehet szaftosat sütni.

A vegetáriánusoknak sem kell szomorkodniuk, zöldségekből is lehet fasírtot készíteni, amely még a húsevőket is leveszi a lábukról.
Szikkadt kenyér nélkül nincs fasírt
Persze helyettesíthető, de szerintem a szikkadt, 1-2 napos pékáruból készítve a legjobb. Ha nincs kéznél száraz, jó lesz a friss is, vagy keverj a masszához zsemlemorzsát, zabpelyhet, kukoricakeményítőt. A pékárut vízbe szokás áztatni, de tejbe is lehet, ez ízlés kérdése.

A hagyma sosem árt
Bár manapság hagymakrémet vagy -port menő a darálthoz keverni, ez kényelmes megoldás, de friss hagymából készítve jobb lesz: hozzáadhatod reszelve, de meg is dinsztelheted. Ha egyszer kipróbálod utóbbival készítve, onnantól a fasírtod állandó hozzávalója lesz.

Fűszerek
Érdemes ízlés szerint alakítani. A hagyományos ízesítésű fasírtban majoranna van általában, de mehetnek a húsmasszába mediterrán fűszerek is, de pikáns ízekkel is ki lehet próbálni.
Miért ragad le a fasírt?
Az egyben sültnél gyakori hiba. Hogy elkerüld, a formát kend ki alaposan zsiradékkal vagy tegyél a hús alá sütőpapírt, de utóbbi esetben is használj valamilyen zsiradékot, sőt, még 1-2 marék zsemlemorzsát is szórhatsz a hús alá.

Minél gazdagabb, annál finomabb!
Az egyben sült pirulhat formába simítva, ez lehet kenyérforma vagy őzgerinc, de fóliára is teheted, úgyis megformázhatod. A fasírt sülhet töltelék nélkül, olykor elég a masszát telepakolni extra alapanyagokkal, sonka-, szalonna- vagy kolbászkockákkal, de ha feltekernéd roládként, mindenféle finomságot rejthetsz a darált közepébe, amelyektől szaftos és ízletes lesz.
Kívülről is be lehet vonni a roládot, kenj rá valamilyen csípős vagy édes mázat, vagy egyszerűen csorgass rá ketchupot. A legfinomabb viszont akkor lesz, ha baconnel is körbetekered.
Legfinomabb egyben sült fasírtjaink:
Fotók: Getty Images