Így dobd fel a klasszikus lasagnét: 3 szuper ötletet mutatunk

Lasagne készítési ötletek cover
Legolvasottabb
Cikkek
Friss és
Ropogós

Hús nélkül, gombával és zöldségekkel is készülhet lasagne, sőt, a megszokott tésztát is kicserélheted valami másra.

Az olasz konyha egyik világhírű tésztaétele a szaftos lasagne, mely hagyományosan bolognai raguval és besamelmártással készül. A közismert kedvenc sokféle változat szerint kipróbálható, ha nyitott vagy az újításokra, akkor érdemes letesztelned lasagneötleteinket.

A lasagne akkor az igazi, ha jó szaftos: érdemes akár dupla adaggal készíteni, mivel hűtőben 2-3 napig gond nélkül eláll, felmelegítve pedig olyan, mintha frissen készült volna. A tartalmas fogás a fagyasztást is bírja, kisebb adagokra osztva érdemes a mélyhűtőbe pakolni, így amikor szükség van rá, egyszerű az újramelegítése.

Lasagne készítési ötletek ct2

Hús nélküli változatok

Ahogy már említettem, a lasagne húsos bolognai raguval készül. Azonban a raguban a darált húst lecserélheted lencsére, babra vagy gombára. A gombás változatban akár többféle gombát is használhatsz, úgy még izgalmasabb.

A klasszikus raguban a paradicsom dominál, azonban helyette tejszínnel felöntve is kipróbálhatod. És ha már tejszín, akkor spenóttal is készülhet, nagyon jól passzol hozzá.

Receptötletek:

lasagne ct

Besamel helyett sok sajt!

A klasszikus lasagnében fehér mártás is helyet kap, méghozzá kétféle módon. A mártás felét a bolognaihoz szokás keverni, a maradékot pedig a rétegek közt elosztani, vagy a lasagne tetejére önteni (ki hogy szeretné). Ha ezt túl időigényesnek találnád vagy nem szeretnél annyit mosogatni, akkor besamel helyett reszelt sajttal gazdagítsd a rétegeket. A kedvenc sajtod mellé ricottát is tehetsz, mint ebben a ricottás-sült zöldséges lasagnében.

Lasagne készítési ötletek ct1

Cseréld le a tésztát

A lasagne vékonyan nyújtott házi tésztával az igazi, de ezt elkészíteni időigényes. Szerencsére a boltban sokféle lasagnetésztát találni, van olyan, amit csak rétegezni kell, míg mást ki kell főzni. Ha pedig a helyzet úgy kívánja, másfajta tésztával is elkészítheted, akár magyarosan, ha kockatésztával kerül a sütőbe. A különlegesebb ízélményért réteslapokat is használhatsz, vagy palacsintatésztával próbáld ki, akár mutatós palacsintatornyot is kreálhatsz.

Ha pedig teljesen gluténmentesen készítenéd, tészta helyett cukkinival vagy padlizsánnal dobd össze.

Tejszínes-gombás lasagne

gomás lasagne ct

Hozzávalók 6 személyre

  • kevés olívaolaj
  • 800 g gomba
  • 1 fej hagyma
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 1 evőkanál liszt
  • 500 ml főzőtejszín
  • só ízlés szerint
  • fehér bors ízlés szerint
  • 1 késhegynyi szerecsendió
  • 500 g lasagnetészta
  • 400 g mozzarella
  • 100 g cheddar sajt
Recept idők

Elkészítés:

Egy kevés olajat egy magas falú fazékban hevítsünk fel, majd dobjuk rá a megtisztított, tetszés szerint felaprított gombát, és pirítsuk 10-15 percig. Ezután keverjük a gombához a finomra aprított hagymát és a zúzott fokhagymát. Pirítsuk 1-2 percig, majd szórjuk rá a lisztet, keverjük el, és a tejszínt is adjuk hozzá.

A gombát és a tejszínt forraljuk egybe, közben fűszerezzük sóval, borssal, szerecsendióval.

A lasagnetésztát főzzük meg a csomagoláson írtak szerint.

Vegyünk elő egy jénait vagy egy tepsit, és kezdjük el benne rétegezni a lasagnét. Először 1-2 evőkanálnyit tegyünk a tejszínes gombából, erre helyezzük rá a tésztát, majd ismét jöhet a gomba, amit szórjunk meg reszelt mozzarellával. A rétegezést folytassuk addig, amíg az alapanyagok engedik. Arra figyeljünk, hogy az utolsó réteg tetejére is jusson kevés a tejszínes gombából, majd a tetejét szórjuk meg reszelt cheddar sajttal.

A lasagnét toljuk 180 fokosra előmelegített sütőbe, és süssük 30-35 percig. A sütési idő sütőtől is függ, ezért a fél szemünket tartsuk rajta.

Fotók: Getty Images

Ezt is szeretjük
Kövess minket az Instagramon