Fahéjas banánkenyér rengeteg csokicsipsszel: nem elég belőle egy adag
Cikkek
3 hozzávalós, ropogós sajtos rúd: egyszerűbb nem is lehetne
Selymes, illatos citromkrém alig valamiből: minden sütit feldob
Küldd be!
Ropogós
Puha, házi zsemlegombóc: gazdag gombamártással készül
Selymes túrókrém lime-mal és kekszmorzsával: könnyű, krémes pohárdesszert
Retró kedvenc a becsinált leves: a magyar konyha tartalmas levese
Ropogós, aranybarnára sült tócsni: metélőhagymás joghurttal kínáld
Sült csirkemell cukkinivel és ropogós baconnel: gyors és laktató vacsora
A banánkenyér-szerelem az ősz beköszöntével lángolt fel újra, amikor vágyjuk a laktató, mégis könnyedebb ízeket. A csokitól meg csak boldogabbak leszünk.
A kávé mellé igenis szükség van valami harapnivalóra. Nem kell túlzásba vinni, sokszor elég egy kis keksz, de mindenképp kell, hogy legyen valami finomság az erre rendszeresített dobozban.
Ha viszont sütök, akkor már érdemes olyat készíteni, ami sokáig eláll, a gyerekek is szeretik és meg tudom kínálni a váratlan vendégeket is. Ez pedig a megunhatatlan banánkenyér. A banán egy igazi jolly joker, egyrészt gyakorlatilag az év bármelyik szakában tudunk venni, másrészt laktató, egészséges, vitamindús gyümölcs.
Változatok
A banán elég édes ahhoz, hogy ne kelljen rengeteg cukrot adni a tésztához, így máris egészségesebb lesz. A csoki pedig - főleg így ősszel - nem csak hangulatjavító, de szebbé is teszi a süteményünket. Azzal is játszhatunk, hogy a sima lisztet teljes kiőrlésűre vagy tönkölyre cseréljük, ettől csak a tészta színe változik meg, az íze nem. A cukor mennyiségét is csökkenthetjük a banán édességének függvényében, vagy édesítőre - például eritritre - cserélhetjük.
Banánkenyér csokikcsipsszel

Hozzávalók 6 adaghoz
- 250 gramm liszt
- 3 darab banán (érett)
- 110 gramm vaj
- 1 evőkanál tej
- 100 gramm csokicsipsz
- ízlés szerint őrölt fahéj
- 200 gramm cukor
- 2 darab tojás
- 1 teáskanál sütőpor
- 1 teáskanál szódabikarbóna
- 1 teáskanál só
Elkészítés:
Melegítsük elő a sütőt 165 fokra.
Keverjük össze egy tálban a száraz hozzávalókat, vagyis a lisztet, a sót, a szódabikarbónát és a sütőport. Egy másik tálban nyomkodjuk össze a banánt, tegyük hozzá a fahéjat és a tejet. Egy harmadik tálban keverjük habosra a vajat és a cukrot. Tegyük hozzá a tojásokat, közben alaposan keverjük össze. Keverjük hozzá a banánt a vajas keverékhez úgy, hogy homogén legyen, majd vegyítsük össze a száraz hozzávalókkal, és adjuk hozzá a csokicsipszet is. A tésztát öntsük egy kivajazott sütőformába. Az őzgeric a legalkalmasabb.
Tűpróbáig süssük. Akkor vegyük ki a formából, ha már teljesen kihűlt.
Fotó: Getty Images
A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?
A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat.
Promóció