Hideg, sütés nélküli desszert 15 perc munkával: keksz és csokikrém alkotja

28
Nyomtatás
keksztorta
Legolvasottabb
Cikkek
Neked is van egy jó recepted?

Küldd be!
Beküldöm
Friss és
Ropogós

Alig kell hozzá valami, de isteni ez az édesség, mutatós, pedig semmi munkával készül, a hűtőből kikerülve pillanatok alatt krémes lesz.

Nagyjából negyedóra munkád lesz ezzel a sütés nélküli édességgel, az alapja keksz, amelyet tejszín és olvasztott csoki borít, a fagyasztóban áll össze a desszert. Igaz, gyorsan kész, de szánd rá az időt a hűtésére, úgy lesz szépen szeletelhető. A mélyhűtőből kivéve még nagyon hideg lesz, de pár percen belül megpuhul, krémes és mennyei lesz a desszert.

Míg a legtöbb ilyen kekszalapú édesség sűrített tejjel készül, ehhez a változathoz nem kell ilyet beszerezned, a vaj, tejszín és csoki hármasa alkotja a krémet. Kekszből bármilyet használhatsz, lehet háztartási, vajas, de akár kakaós is, az ízlésed és a kamrád függvényében alakítsd a receptet.

Csokis-kekszes desszert sütés nélkül

kekszesdesszert

Hozzávalók 12 szelethez

  • 250 gramm vajas keksz
  • 3 evőkanál kakaópor
  • 1 csipet
  • 100 gramm porcukor
  • 200 ml tejszín (35%)
  • 70 gramm vaj
  • 150 gramm étcsokoládé
Recept idők

Elkészítés:

A kekszet törjük kisebb-nagyobb darabokra. Szórjuk rá a sót, porcukrot, kakaót, keverjük össze. Öntsük fel a tejszínnel, keverjük át, majd tegyük félre a tálat.

A csokit vágjuk kis darabokra, a vajat kockákra. Tegyük őket egy hőálló tálba, majd a mikróba 1 percre, utána keverjük át. 10 másodpercekre rakjuk vissza, mindig keverjük át, ezt addig ismételjük, míg a csoki el nem olvad, egynemű massza nem lesz belőle és a vajból.

Öntsük a csokit a kekszes keverékre, keverjük vele össze.

Béleljünk ki folpackkal egy kb. 20 centi hosszú kenyérsütő formát, majd oszlassuk el benne a csokis-kekszes masszát. Nyomkodjuk bele, mindenhova jusson belőle. A tetejét fedjük be folpackkal, majd tegyük a formát a fagyasztóba 6-8 órára.

Ha kész, fordítsuk ki a formából, vágjuk szeletekre. Rögtön kínáljuk.

Fotó: Getty Images

Neked is van egy jó recepted? Küldd be!
Beküldöm

Elkészült a Sóbors első szakácskönyve, az Egy asztalnál!

Hogy miben más ez a könyv? Tíz komplett menüt rejt, rengeteg időspórolós trükköt, maradékmentést, ráadásul hagyományos és vega recepteket. Hogy a főzés öröm legyen, és végül mindenki jót falatozzon az asztal körül. Mert együtt enni mindig jobb. Akkor is, ha mást eszünk.

Ne maradj le róla!

Promóció

Ezt is szeretjük
Kövess minket Tiktokon is!
@sobors.hu
Kövess minket az Instagramon