Fokhagymával sült csirke - Krémes lesz a hagyma, ropogós a csirke bőre
Cikkek
Banános édesség 3 hozzávalóból: sütés nélkül, pofonegyszerűen
Klasszikus amerikai csokitorta: puha tészta, ínycsiklandó krém
Küldd be!
Ropogós
Lisztmentes csokoládétorta: 3 hozzávalóból készül
Villámgyors, tavaszi tzatziki retekből: a klasszikus recept újragondolva
Ropogós, magyaros fasírtgolyó: rögtön dupla adaggal süsd
3 összetevős zabsüti banánnal és mogyoróvajjal: egészséges finomság mindenkinek
Sült spárga pármai sonkával körbetekerve: gyorsan és egyszerűen készül
A sült fokhagyma íze és illata még a legelvetemültebb fokhagyma gyűlölőket is meghódítja. A sütőben édeskés, lágy péppé sülnek a héjukban hagyott gerezdek.
Nagyon ijesztően hangzik ez a fokhagyma mennyiség egyetlen ételben annak, aki még nem próbálta, de nincs mitől félni, a fokhagyma nem ugyanazt az erős hatást vátja ki ebben az ételben, mint bármiben, amit a tűzhelyen készítünk. Ha pedig ráadásul csirke alá fektetjük őket, akkor ezt az édes, intenzív ízt, aminek meglepő módon szinte semmi köze nincs a nyers fokhagyma agresszív aromájához, mind átadja a csirkének is. A hús alatt összegyűlt fokhagymából kinyomkodható pépből pedig csodálatos szósz lehet, vagy egyszerűen csak úgy, ahogy van, kenegetni lehet hozzá, kinek hogyan tetszik.

Többféle változata van ennek a receptnek, van, aki fehérbort önt a csirkék alá és zöldfűszerekkel spékeli meg az egészet. Nigella Lawson például nemcsak bort és fűszereket, de citromokat is tesz héjastul a húsdarabok közé, az is nagyon-nagyon jó megoldás. Készülhet egész csirkéből is vagy csak combból, de ha egészből sül, érdemes a hasát is telerakni fokhagyma gerezdekkel.
Csirke 40 gerezd fokhagymával

Hozzávalók 4 adaghoz
- 5 darab csirkecomb
- 4 fej fokhagyma
- ízlés szerint só
- ízlés szerint bors
- ízlés szerint olíva olaj/vaj
Elkészítés:
Fotók: Ács Bori/Só&Bors
Elkészült a Sóbors első szakácskönyve, az Egy asztalnál!
Hogy miben más ez a könyv? Tíz komplett menüt rejt, rengeteg időspórolós trükköt, maradékmentést, ráadásul hagyományos és vega recepteket. Hogy a főzés öröm legyen, és végül mindenki jót falatozzon az asztal körül. Mert együtt enni mindig jobb. Akkor is, ha mást eszünk.
Promóció