
Így érdemes sütni a kacsacombot, hogy omlós és szaftos legyen a hús – Régi bevált trükkök

Cikkek


Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben

Pár perces, krémes tiramisugolyó: 4 hozzávalóból készül
Ropogós

Mennyei rizibizi olasz köntösben: köretnek és egytálételnek is tökéletes

Filléres, csípős paprikás krumpli: jó sűrű a szaftja

7 mennyei fogás avokádóval: összegyűjtöttük a legjobb recepteket

Roppanós, kapros reteksaláta: a citromos dresszing a lelke

Brokkolis partifalatok tele fehérjével: egészséges nasi vagy könnyű vacsi
Ünnepnapok, hétvégi nagy ebédek kedvenc sültje a kacsa, a szárnyast szeretjük egészben sütni, vagy csak simán a legkapósabb részét, a combját tepsibe tolni és szép pirosra sütni.
A kacsacomb akkor lesz igazán finom, ha a bőrét sikerül jó ropogósra sütni, belül pedig omlós, szaftos marad a hús. Az egyik legfontosabb technika a sütésénél, hogy irdaljuk be a húst, illetve hogy a saját zsírjában süssük meg. Fűszerezzük egyszerűen, sóval és borssal, így jobban fog érvényesülni a kacsa íze.
Természetesen különböző pácokkal, egzotikusabb fűszerekkel is készíthető a kacsacomb, én azonban maradok a mamám módszerénél, a saját zsírjában való sütésnél, szerintem így készítve lesz a legfinomabb. Ha kicsit különlegesebbre szeretnétek, akár egy teljes éjszakára bepácolhatjátok, vagy hagymaszeletekre és narancskarikákra pakolva is megsüthetitek, a bevagdosott részekbe pedig tehettek rozmaringot vagy fokhagymát is.
A hagyományos mamaféle változatnál fontos, hogy bőrével lefele kezdjük a sütést, mert így hamarabb kiolvad a kacsa zsírja, amiben igazán finomra sül. A megmaradt zsírt pedig nem szabad kidobni, hasznát vehetjük főzésnél vagy kenyérre kenve, lilahagymával élvezet lesz elfogyasztani.
Sült kacsacomb

Hozzávalók 6 darabhoz
- 6 darab kacsacomb
- só és a bors ízlés szerint
Elkészítés:
A kacsacombokat irdaljuk be, majd alaposan sózzuk és borsozzuk, ezután fektessük őket tepsire, alul a bőrös rész legyen. A combokat 200 fokos sütőbe toljuk 40-50 percre. Amikor már szépen kisült a kacsa zsírja, kivesszük és megfordítjuk a combokat, majd 180 fokosra állítjuk a sütőt és visszatesszük a húst sülni 25-40 perce. A pirosra sült, omlós kacsacombokat tört krumplival és lilakáposztával érdemes kínálni.
Fotó: Getty Images