
Variáció pizzatésztára: te is tudsz otthon grissinit sütni!
Fokhagymás grissini pizzatésztából
Cikkek


Könnyű zöldségfasírt tepsiben sütve: joghurtos mártogatóssal kínáld

Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós

Gyors, mutatós nyári tekercs: friss zöldségekkel és mogyorószósszal

Nyári málnás tejfölös-kekszes szelet: sütés nélküli krémes desszert

Krémes spenót buggyantott tojással: fél órán belül tálalhatod

Őrülten finom epres kevert sütemény: ebből biztos a repeta

Sült zöldségek ropogós tésztán: a szezon legjobb pizzája
Szoktál pizzát sütni? Ha igen, az nagyon derék dolog. És az előfordult már, hogy idő közben változott a terv, és valami más lett a pizzatésztából? Például grissini.
A kenyér a világ legegyszerűbb süteménye, alapvetően négy dolog kell hozzá: liszt, só, élesztő és víz. Esetleg olaj. Lehet persze variálni, hozzátenni még ezt-azt, de bizonyos hosszúság után már kezd gyanússá válni a hozzávalók listája. Maradjunk abban, hogy alapvetően erre a négy dologra van szükség egy jó kenyér, vagy pizzatésztához. Ha pedig grissinit szeretnénk készíteni, tegyünk bele fokhagymát is.
A különbség csak a fűszerezésben, és a formázásban rejlik. A grissinihez gombócokat tépkedünk a kenyér (pizza) tésztából, és kukacokat nyújtunk belőlük. A gyerekek is imádják csinálni, mert olyan, mintha gyurmáznának, közben meg segítenek a konyhában, két legyet ütünk egy csapásra.
Sütéskor dől el minden
Grissiniből lehet csinálni lágyat és puhát, ami olyan, mint egy mini bagett, de lehet ropogósra is sütni, akkor meg leginkább egy nagyra nőtt ropira fog hasonlítani. Tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy melyik mellett döntünk, mind a kettő finom annak, aki azt szereti. A ropogós verziót pár perccel tovább kell sütni, ennyi a különbség.
Fokhagymás grissini

Hozzávalók 1 adaghoz
- 0.5 kilogramm liszt
- 1 zacskó szárított élesztő
- 1 teáskanál cukor
- 1 csapott evőkanál só
- 1 kávéskanál frissen őrölt fekete bors
- 3 deciliter langyos víz
- 3 evőkanál olívaolaj
Elkészítés:
Először elvegyítjük a szárazakat, hozzáöntjük az olajat, majd a víz fokozatos hozzáadásával gumilabda állagú tésztát gyúrunk. Ha összeállt, még dagasztjuk pár percig.
Letakarjuk, legalább fél órán át langyos, huzatmentes helyen kelesztjük.
Átgyúrjuk. A tésztából kis gombócokat tépkedünk, és hosszú, 15-20 cm-es rudakat sodrunk belőlük, majd 250 fokos sütőben kb. 10 percig sütjük. Ha roppanósat szeretnénk, egy kicsit tovább.