Kreatív és tápláló fogások quinoával: fehérjedús recepteket mutatunk
Cikkek
Cékla minden mennyiségben: a 6 legjobb receptet mutatjuk
A chilis bab titka a fűszerezésben és a főzési időben rejlik
Ropogós
Fűszeres, forralt gyömbérsör: ünnepi ital pillanatok alatt
Kandírozott, ropogós pekándió: szuper gasztroajándék is lehet
Foszlós, svéd kardamomos csiga: ezzel indítsd a téli reggeleket
Pirosra sült, omlós kacsacomb hagymás tört krumplival és szilvás párolt káposztával
Így dekoráld a linzert és a különböző kekszeket: tippek a tökéletes díszítéshez
A quinoa az egyik legegészségesebb gabonapótló és köretalapanyag, amelyet szerencsére nagyon változatosan elkészíthetsz. Érdemes rendszeresen fogyasztani, hiszen szuperélelmiszer státuszát nem véletlenül érdemelte ki.
A quinoa az egyik legelismertebb szuperélelmiszer, amelyet nemcsak szénhidrát-, hanem fehérje- és rosttartalma miatt is érdemes fogyasztani. Leggyakrabban köretként gondolunk rá, de főételként is megállja a helyét, sőt sütemények is készülhetnek belőle.
Ha pedig még csak most ismerkedsz a szuper alapanyaggal, akkor ebben a cikkben további érdekességeket is olvashatsz róla, és azt is megtudhatod, hogyan készíts belőle tökéletes pergős köretet.
Görögsaláta quinoával
A görögsaláta egy remek fogás, hiszen több feltételnek is eleget tesz: kalóriaszegény, frissítő és vitamindús. Ha azonban valami tartalmasabbat hoznál ki belőle, és nem csak köretként fogyasztanád, akkor keverj hozzá főtt quinoát. Az így létrejött quinoás görögsaláta pedig egy igazi rost- és fehérjebomba lesz, amely annyira tápláló, hogy ebédnek és vacsorának is beillik.
Quinoával és spenóttal töltött paradicsom
Paradicsomszezonban mindenképp próbáld ki ezt az egyszerűen készülő, ám mutatós és vitamindús fogást. A quinoával és friss spenóttal töltött paradicsomot a fokhagyma mellett aromás, bazsalikomos pesztó is ízesíti, a tölteléket ráadásul előzőleg is összeállíthatod, így sütés előtt csak a paradicsomokat kell előkészítened. Vegán étrendbe is beillesztheted, ha a pesztóban a parmezánt sörélesztőpehelyre cseréled.
Quinoás brokkolifasírt
Quinoa felhasználásával fenséges brokkolifasírtot is készíthetsz, amelyet önmagában mártogatósok mellé, de feltétként is fogyaszthatsz. A szaftos zöldségfasírt egyszerűen készül: annyi a dolgod, hogy a zöldségeket megdinszteld, a quinoát megfőzd, összegyúrd őket a többi hozzávalóval, és a megformázott korongokat kisüsd. Brokkoli helyett cukkinivel is tökéletes lesz a recept.
Quinoasaláta édesburgonyával
Ilyen az, amikor két szuperélelmiszer találkozik: az édesburgonyás quinoasaláta annyira tartalmas és tápanyagdús, hogy ebédre és vacsorára is fogyaszthatod. A két sztáralapanyag mellett ráadásul olyan hozzávalók is szerepelnek ebben az ételben, mint a kelkáposzta, az uborka vagy az avokádó, így a vitaminpótlásról és a hidratálásról is gondoskodnak.
Quinoasaláta füstölt tofuval és spenóttal
Ha besokalltál egy-egy nehezebb étel vagy ünnepi időszak után, akkor ez a füstölt tofus quinoasaláta remek választás lesz. Sok friss zöldség és fűszernövény alkotja, a tofu pedig egy édes-fűszeres szószban pirul aranybarnára. És ha ez még nem lenne elég, az egészet egy citrusos-szójaszószos öntet koronázza meg, amelynek tahini az alapja.
Sütőtökös quinoakása
Quinoából nemcsak frissítő saláták, egytálételek vagy köretek készülhetnek, hanem reggelinek is beillik. Ha az édes reggelik rajongója vagy, akkor ennek a fahéjas és sütőtökös kásának nagyon fogsz örülni. Az elkészítése nagyon hasonlít a zabkásáéhoz, azzal a különbséggel, hogy kicsit időigényesebb. Az extra percekért azonban biztosan kárpótol az ínyenc reggeli.
Bulgur- és quinoasaláta gránátalmával
A bulgur és a quinoa külön-külön is tápanyagdús alapanyagok, együtt készítve pedig egyenesen fenomenálisak. Ha valamilyen színes zöldséggel vagy éppen gyümölccsel kombinálod őket, akkor egy igazán látványos szivárványsaláta lesz a jutalmad: gránátalmával pedig a napi antioxidáns-szükségletedet is fedezheted.
Fotók: Getty Images, Kapitány Beáta / Sóbors