Isteni finom gesztenyés kókuszgolyó – Az édesség sütés nélkül készül
Cikkek
Álompuha joghurtos, epres muffin: gyors, egyszerű recept
Roppanós, frissítő uborkás káposztasaláta: kaprosan az igazi
Küldd be!
Ropogós
Sültkukorica-saláta roppanós zöldségekkel: tökéletes választás húsok mellé
Nyári gyümölcstorta: édes tejfölkrémmel, puha piskótával készül
Sütőben sült csirkeszárny: mustáros páctól lesz izgalmas
Kávés fagyi gép nélkül: édes, krémes koffeinbomba
Sült krumpli rozmaringgal és citrommal: illatos, ropogós köret
A lágy, édes masszájú kókuszgolyót mindenki szereti, főleg akkor, ha a finomság meglepetést is rejt.
Az egyik legnépszerűbb sütés nélkül készült édesség a kókuszgolyó, az alapját darált keksz képezi. A retró desszert elkészítése annyira egyszerű, hogy még a gyerkőcök is boldogulnak majd vele. A kókuszgolyót azonban nem szabad alábecsülni, mert szerénysége ellenére bőven rejt magában lehetőségeket. A leggyakrabban magozott meggy vagy cseresznye kerül a golyók közepébe, ha azonban magát a masszát szeretnéd megbolondítani, ne fogd vissza magad!
A darált kekszes masszába a rum és a kakaó szinte kötelező, utóbbitól szép színt kap, a rum íze pedig nagyon jól érződik majd benne. Hogy még ütősebb legyen az egész, keverj a darált kekszhez gesztenyemasszát, így igazán különleges kókuszgolyót kínálhatsz. Az édességet fogyasztásig hűtőben tárold, hogy legyen ideje az ízeknek összeérni, így még az állaga is jobb lesz.
Gesztenyés kókuszgolyó

Hozzávalók 40 darabhoz
- 25 dekagramm darált háztartási keksz
- 25 dekagramm gesztenyemassza
- 10 dekagramm vaj
- 2 evőkanál tej
- 2 evőkanál rum
- 4 evőkanál porcukor
- 2 evőkanál kakaó
- 200 gramm kókuszreszelék
Elkészítés:
Először a vajat és a porcukrot dolgozzuk össze, utána a gesztenyemasszát, rumot, kakaót, darált kekszet és a tejet (előfordulhat, hogy pár evőkanállal több kell) is keverjük hozzá, jól dolgozható masszát kell kapnunk.
A bekevert masszából formázzunk kis golyókat, majd hempergessük meg a labdákat kókuszreszelékben. A gesztenyés golyókat tálalásig hűtőben kell tárolni.
Fotó: Getty Images
A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?
A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat.
Promóció