Isteni fasírtgolyó úgy, ahogy a görögök szeretik: friss fűszernövényektől lesz igazán izgalmas
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Őszi almáspite-smoothie: mesésen krémes és fűszeres
Mennyei kókuszkrém házilag: tejszínhab helyett is működik
Álompuha krumplinudli gombás szósszal: serpenyőben pirul aranybarnára
Ellenállhatatlan narancsos pöfetegkeksz: egyszerűen készül a finomság
Omlós rántott hús tojás nélkül: kefires pác teszi izgalmassá
Az ízletes, szaftos fasírtgolyók percek alatt el fognak fogyni, bátran kínálhatók főzelék, krumpli, rizs vagy saláta mellé, de még tortillalapba is bele lehet csomagolni a fűszeres finomságot.
A jól készített fasírt mindig siker, de fontos, hogy frissen darált húsból dolgozz, hogy igazán finom legyen. Ahhoz, hogy szaftos is legyen, érdemes dinsztelt hagymát a daráltba keverni és tojást is kell hozzáadni. Ennek ellenére a görögök tradicionális fasírtjába, a keftedesbe a hagyma nem dinsztelve kerül, reszelve kell összedolgozni a hússal.
A görögök szeretik a fűszereket, de nem fűszerezik túl az ételeket, mindenből tesznek egy picit. A keftedes masszájában friss mentalevél, petrezselyem és oregánó is helyet kap. Míg a magyar ízvilágú fasírt sütés előtt zsemlemorzsában van megforgatva, addig a görög verzió panír nélkül kerül az olajba, esetleg lisztbe szokták meghempergetni a húslabdákat. A görög konyha egyik alapköve az olívabogyó és -olaj, ezért a fasírtot olívaolajon kell sütni. Joghurtos öntettel és salátával kínáld a finomságot.
Görög fasírt
Hozzávalók 24 darabhoz
- 400 gramm darált hús (marha, sertés, pulyka, csirke)
- 2 fej vörös- vagy lilahagyma
- 1 gerezd fokhagyma
- 2 darab tojás
- 1 csokor petrezselyem
- 1 csokor menta
- 1 teáskanál őrölt oregánó
- só és bors ízlés szerint
- 4 evőkanál zsemlemorzsa
- 2 evőkanál liszt
- olívaolaj a sütéshez
Elkészítés:
A darált húst tegyük keverőtálba, adjuk hozzá a hagymát reszelve, a fokhagymát zúzva, a tojásokat, a petrezselymet és a mentát finomra vágva, sót, borsot, oregánót, a lisztet és a zsemlemorzsát is. Az egészet a kezünk segítségével dolgozzuk egybe. A begyúrt húsos masszából formázzunk kis golyókat, majd süssük meg őket olívaolajban, míg aranybarnák nem lesznek. Az, hogy mennyi idő kell neki, a hús fajtájától és a golyók nagyságától is függ, érdemes egyet félbevágni, mikor kívülről már szép a színe.
Fotó: Getty Images