Csokis energiagolyó mogyorókrémes töltelékkel: a legjobb, amit otthon készíthetsz
A lágy csokigolyók közepébe házi mogyorókrém kerül, a végeredmény pedig annyira fenséges, hogy nemcsak gyors energiaforrásként, de vendégváróként is működik!
A sütés nélküli pohárdesszertek sokunk nagy kedvencei, mert nemcsak hogy látványosak, de az is szuper, hogy nem kell a sütő mellett szobrozni és árgus szemmel figyelni, hogy a süti megsül-e, átsül-e, nem ég-e meg közben a teteje vagy marad-e nyers a közepe?
Az olasz tiramisu pedig ebben verhetetlen, hiszen még a krémet sem kell hozzá megfőzni, csupán kikeverni, a rétegek pedig mesés látványt nyújtanak a pohárban.
Az eredeti tiramisu vezérfonalát továbbszőve most egy még egyszerűbb változatot fogunk elkészíteni, amelyben a mascarpone és a kávéval átitatott babapiskóta mellett a parféstílusú, tejszínhabos mogyorókrém fog dominálni. Figyelem! Nyerstojás-mentes recept, így kismamák és gyerekek is fogyaszthatják.
A babapiskótát sosem szabad annyira megáztatni a kávéban, hogy az elkezdjen szétfoszlani. A piskóta ugyanis úgy jó, ha a kávé és a krém együtt puhítják meg, miközben legbelül egy picit mégis szilárd marad. Arra figyeljünk, hogy jó minőségű babapiskótát vegyünk – ilyen például a Savoiardi –, mert sajnos a legtöbb olyan, hogy a másodperc töredéke alatt szétázik a kávéban.
A mascarponét egy kézi habverő segítségével keverjük össze a cukorral.
A tejszínből verjünk kemény habot, majd óvatosan lapátoljuk hozzá a marcarponés krémhez, amíg szép, homogén állagú nem lesz. Lassan keverjük a tejszínt a krémsajthoz, mert ha túl gyorsan vagy hirtelen tesszük, a tejszínhab könnyedén összeeshet, és oda a munkánk, még mielőtt elkezdődhetett volna a rétegezés.
Főzzük le a közepesen erős, lehetőség szerint arabica vagy robuszta kávét, hűtsük ki.
A babapiskótákat, hogy azok pohárkompatibilisek legyenek, törjük ketté, vagy használjunk kisebb, kerek alakúakat, amelyek könnyebben elférnek a pohárban.
A piskóta kávéba mártását úgy szoktam, hogy először csak az egyik felét teszem bele pár másodpercre a kávéba, majd, ha úgy tűnik, hogy az nem szívta még meg magát eléggé, akkor a másik felét is belemerítem.
Ezzel el is érkeztünk a rétegezéshez:
a pohár aljára tegyünk egy adag mascarponés krémet, majd mehet rá a kávés piskóta. Ezután mehet a piskótára egy evőkanál házi mogyorókrém, amelynek a receptjét itt találjátok.
A mogyorókrémre mehet újból a mascarponés krém, majd még pár falat kávés piskóta, végül még egy réteg mogyorókrém és egy mascarponés, amelynek a tetejére díszítésként reszelhetünk étcsokoládét, vagy ahogyan én szoktam, apróra vágott mogyoróval vagy felapírtott, mogyorós étcsokoládéval is megszórhatjuk.
Ha elkészültünk a pohárdesszertekkel, tegyük be őket a hűtőbe 1,5 órára, frissen tartó fóliával letakarva, hogy a krémes ízek összeérhessenek.
Ha valaki felnőttverzióban is elkészítené ezt a tiramisut, megbolondítva egy kis alkohollal, akkor, még mielőtt beleforgatná a kávéba a babapiskótákat, keverjen a kávéhoz egy teáskanál Baileyst vagy valamilyen kávélikőrt.
Fotók forrása: Getty Images
@sobors.hu