
Mamaféle pecsenyekrumpli: mutatjuk, hogy készül a régi kedvenc

Cikkek


Könnyű zöldségfasírt tepsiben sütve: joghurtos mártogatóssal kínáld

Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós

Görögdinnyés margarita: üde, nyári koktélt mutatunk

Mennyei bruschetta otthon: édes, érett paradicsomból a legfinomabb

Hűsítő citromos fagyi 3 hozzávalóból: gép nélkül készül

Frissítő uborkasaláta joghurttal: a legjobb kánikularecept

Paradicsomos töltött paprika jó kaprosan: bulgurral is kipróbálhatod
A pirosra sült krumpli a pecsenyezsírtól lesz fantasztikus, tökéletes köretnek, de simán, mártogatóssal is lehet kínálni.
A krumpli tényleg a szegények eledele? Lehet, hogy szerény alapanyag és olcsó is, azt azonban nem szabad elfelejteni, mennyire sokoldalúan lehet felhasználni és milyen finom a burgonya.
Az egyik legegyszerűbb elkészítési módja, ha sütőbe tolod és pirosra sütöd, persze bőven cifrázhatod a tepsis krumplit: készülhet steakburgonya, sajtos-tejfölös vagy egyszerűen héjában sült. Az egyik nagy kedvencem a pecsenyezsírral megöntözött változat, amelynek köszönhetően nagyon jó zamatot és szaftot kap a krumpli.
Mi az a pecsenyezsír?
A zsírban sült húsok után visszamaradt lé, amit sűrűre szoktak főzni bor, fűszerek, vaj vagy paradicsompüré hozzáadásával. A pecsenyelé mártások, szószok készítésénél remek alapanyag, de meg lehet vele öntözni a sülteket is, úgy sokkal szaftosabbak, ízletesebbek lesznek. Kenyérrel tunkolva is fogyaszthatod, de használhatod krumplisütésnél is.
Pecsenyekrumpli

Hozzávalók 4 személyre
- 1 kilogramm krumpli
- só és bors ízlés szerint
- 500 gramm pecsenyezsír
Elkészítés:
A megtisztított burgonyát vágjuk félbe, tegyük keverőtálba, forgassuk egybe a pecsenyezsírral - kevesebbel is készülhet, de ha többet teszünk rá, később sok mindenhez lehet használni. Kevés sót és borsot is tegyünk rá, majd terítsük tepsire és 180 fokosra előmelegített sütőben, 30-40 perc alatt süssük pirosra. A visszamaradt pecsenyezsírból isteni mártás készülhet, mindenképp érdemes félretenni.
Fotó: Botos Claudia/Sóbors