10 puha, mennyei piskóta: a legjobb receptjeinkből válogattunk
Mielőtt a kezdők kitanulják a sütés csínját-bínját, érdemes a legalapvetőbb receptekkel tisztában lenniük, ilyen a palacsinta és a piskóta.
Ó, azok az iskolai menzás évek! Szerintem bátran kijelenthetem, hogy sokunk rémálma volt. Ha mégis akadt örömteli pillanat, azt talán csak ez az egy finomság jelentette, a csokiöntettel kínált piskótakocka. Persze bele lehet kötni a sütibe, ha akarunk, mert a tészta például nagyon sűrű, nehéz textúrájú volt, de azért szerették (szeretik) a lurkók.
A házilag készült süti tésztája jóval finomabb és könnyebb állagú, mint a sulis változaté. A receptben hat tojásból készül a piskóta, és jóval kevesebb liszt kerül a masszába, így nem lesz tömény. A híres csokimáz több módon készülhet, a receptben adunk hozzá tippeket! Ha pedig nem számolod a kalóriákat, akkor még tejszínhabbal vagy fagyival is dúsíthatod a desszertet.
A tojásokat válasszuk szét.
A tojássárgáját a cukor felével keverjük fehéredésig.
A tojásfehérjét a maradék cukorral és sóval verjük kemény habbá, majd forgassuk hozzá a tojássárgáját.
A lisztet mérjük keverőtálba, és adjuk hozzá a sütőport. Ezután apránként forgassuk a tojáshoz.
Vegyünk elő egy tepsit (28x30cm), béleljük ki sütőpapírral, majd simítsuk bele a masszát. A piskótát toljuk 160 fokosra előmelegített sütőbe, és 15-20 perc alatt süssük készre.
A piskótát kétféle csokiöntettel kínálhatjuk: az egyik lehetőség, ha tej- vagy étcsokit megolvasztunk vízgőz felett, a másik pedig, ha csokipudingot készítünk az itt írt recept alapján.
A piskótát ízlés szerint vágjuk kockákra, majd öntsük nyakon az olvasztott csokival vagy a még meleg, folyós csokipudinggal.
Fotók: Getty Images
@sobors.hu