Habkönnyű, magas tajvani piskóta: belül szinte krémes a tojáshabtól
Cikkek
Így lesz igazán szép a mézeskalács díszítése: ez a fényes cukormáz titka
A chilis bab titka a fűszerezésben és a főzési időben rejlik
Ropogós
Almás-fahéjas zabkása sütőben sütve: tápláló és isteni reggeli
Ragacsos, ír krémlikőrös fudge: tökéletes gasztroajándék
10 ünnepi sült a karácsonyi asztalra: hagyományos és új kedvencek egy helyen
Karácsonyi narancsos, gesztenyés kuglóf: csak keverj össze mindent
Ehető karácsonyi dekorációk: 7 kreatív ötlet, hogy lenyűgözd a vendégeket
A tajvani piskóta tipikusan azok közé a sütemények közé tartozik, amelyeket melegen a legjobb elfogyasztani.
Imádom a tojáshabos süteményeket, piskótákat, felfújtakat, a tojáshab minden egyes desszertnek egyedülálló textúrát ad. A tajvani piskóta, eredeti nevén "castella cake" is ilyen, légiesen könnyű, szinte habos a belseje.
Ahogyan a japán palacsinta, ez a sütemény is melegen a legjobb, sajnos ahogy hűl, úgy kezd el összeesni, természetesen valamennyire megtartja a formáját és könnyedségét, de tény, hogy forrón az igazi. Mivel rengeteg tojás van benne, érdemes egy kis vaníliakivonatot keverni a tésztába, úgy nem lesz olyan jellegzetes tojásos illata, amit sokan nem kedvelnek.
Tajvani piskóta
Hozzávalók 1 darabhoz
- 100 gramm liszt
- 100 gramm vaj
- 100 milliliter tej
- 6 darab tojás (szobahőmérsékletű)
- 1 teáskanál vaníliakivonat
- 100 gramm cukor
Elkészítés:
Első lépésként válasszuk szét a tojásokat. A lisztet szitáljuk egy tálba.
A vajat és a tejet öntsük egy kis lábasba, majd alacsony lángon olvasszuk fel. Adjuk a liszthez, még melegen keverjük össze. Mikor egynemű a massza, egyesével adjuk hozzá a tojássárgákat. Ezzel is alaposan keverjük össze, majd öntsük bele a vaníliakivonatot.
A tojásfehérjét verjük félkemény habbá a cukorral együtt, nem baj, ha picit lágyabb. Öntsük hozzá a tojásos, lisztes keveréket, majd egy spatula segítségével keverjük óvatosan össze vele.
Melegítsük elő a sütőt 150 fokra.
Készítsünk elő egy 18 cm átmérőjű négyszögletes sütőformát vagy egy kb. 20 cm-es tortaformát. Tegyünk köré kívülről alufóliát, hogy a víz ne tudjon beszivárogni a formába. Belülről béleljük ki a formát sütőpapírral úgy, hogy a papírból a forma oldalaira is jusson.
Öntsük a tésztát az előkészített formába. Egy spatula segítségével egyengessük el a tetejét. Tegyük a formát egy nagyobb tepsibe, majd öntsünk köré 80 fokos forró vizet, hogy kb. a forma alsó harmadáig érjen. Tegyük a sütőbe.
Kb. 60 percig süssük, míg a teteje aranybarna nem lesz és fel nem emelkedik picit. Ha kész, vegyük ki a formából a sütőpapír segítségével, majd szedjük le róla a papírt. Azonnal, melegen fogyasszuk.
Fotó: Getty Images