Házi tortellini alaprecept – Bármilyen mártással finom lesz
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
A töltött tészta készítése bonyolultnak tűnik, az első próbálkozás talán kissé nehezen is fog menni, de ha ráérzünk a tortellinik gyártására, garantáltan gyakori vendég lesz a konyhánkban.
Igaz, a töltött tésztákat ma már megtalálhatjuk a boltok polcain is, de ahogy a nagymamám is mondani szokta, ha igazán jót akarunk enni, ne sajnáljuk az időt és ne féljünk a feladattól. Készítsük mi magunk a különböző tésztás különlegességeket, mondjuk a jó öreg tortellinit, amit nagyon változatosan tehetünk a tányérra.
A töltött tésztába tényleg bármilyen töltelék kerülhet - húsos, zöldséges -, bátran játszhatunk a fűszerezésével, ráadásul szószok terén is bőven van választék, mi is kerüljön rá: lehet paradicsomos, besameles, krémsajtos vagy egyszerűen tejfölt is kanalazhatunk rá. Ha pedig minél látványosabbra szeretnénk, akár színezhetjük is a tésztát, vagy a különlegesebb ízvilág kedvéért frissen aprított zöldfűszerek is kerülhetnek bele, ettől a lépéstől sokkal finomabb lesz a házi tészta.
Mitől lesz igazán jó a tortellini?
Fontos, hogy jó alaprecepttel dolgozzunk, a tészta hozzávalói szobahőmérsékletűek legyenek, úgy sokkal könnyebb tésztát gyúrhatunk, de a pihentetési idő is fontos, ami a hűtőben történik. A legjobb, ha egy teljes éjszakát pihentetjük a tésztát a hidegben, de ha nincs erre lehetőségünk, legalább 1 órára tegyük a jégszekrénybe, úgy könnyebben tudunk majd a tésztával dolgozni.
Házi tortellini alaprecept
Hozzávalók 4 személyre
Tészta:
- 50 dekagramm liszt
- 5 darab tojás
- ízlés szerint só
Töltelék:
- 30 dekagramm natúr krémsajt
- 6 szelet sonka
- 1 csokor bazsalikom
Elkészítés:
Tészta:
A lisztet tálba szitáljuk, a közepébe mélyedést ásunk, a tojásokat beleütjük, sózzuk, majd villával összekeverjük, tésztává gyúrjuk. Amikor összeállt a tészta, enyhén lisztezett felületen kézzel továbbgyúrjuk, majd fóliába csomagolva 1 órát hidegen pihentetjük.
A tésztát enyhén lisztezett felületen vékonyra nyújtjuk, majd pogácsa- vagy fánkszaggatóval kiszúrjuk a tésztát, mindegyik korong közepébe 1 teáskanálnyit teszünk a töltelékből (lehet kevesebb, több is, látni fogjuk). Ezután félbehajtjuk, a széleit lenyomkodjuk, a mutatóujjunkra tekerjük, összenyomjuk a tésztavégeket, a kiálló szélét visszahajtjuk, majd lobogó, sós vízben 3-6 perc alatt megfőzzük. Bármilyen ízvilágú mártással kínálhatjuk, lehet paradicsomos vagy egyszerű tejfölös-petrezselymes, de más zöldfűszerrel is megszórhatjuk.
Töltelék:
A sonkát felkockázzuk és összekeverjük a krémsajttal, plusz adhatunk hozzá ízlésünknek megfelelően finomra aprított bazsalikomot.
Fotó: Getty Images