Külsőleg és belsőleg is hatásos az Aloe vera – Égési sérülésre, de immunerősítésre is jó
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
A legtöbben külsőleg, égési sérülésre használják, de belsőleg is sok problémára alkalmazható az Aloe vera, amelyet igazi csodanövénynek tartanak.
Az Aloe vera kaktuszra hasonlító növény, amelynek a származási helye ismeretlen, de ma már a dél-mediterrán térségben, Ázsiában, Indiában, Dél-Amerikában és Afrikában is nő. A növénynek 320 változata ismert, de csak egyetlen alkalmas orvosi célokra.
Mit érdemes róla tudni?
Az Aloe vera extrém szárazságtűréséről is ismert, hónapokig elél víz és nedvesség nélkül. Szobanövényként is tarthatod, de gyógynövényként is használhatod külsőleg és belsőleg egyaránt. Az aloé leveleiben több mint 200 hatóanyag található.
Bár nagyon hasonlít a kaktuszra és az agávéra, a levelei szélei tüskések, de rendszertanilag mégis a liliomfélék családjába tartozik.
Mi mindenre jó?
Az aloé jó hatással van az immunrendszeredre, erősíti azt. A zöld növény tele van antioxidánssal és mikrotápanyagokkal. Az Aloe verában sok rost is található, ami kedvezően hat az emésztőrendszer működésére, a székrekedést is megszünteti. A szájüregi sebek gyógyítására is alkalmazhatod, mert olyan antibakteriális, antimikrobális anyagok találhatók benne, amellyel megszüntetheted és meg is előzheted az afták és egyéb sebek kialakulását. Itt olvashatsz arról, hogy tartsd és hogy használd fel a növény leveleit.
Nem minden esetben javasolt
Bőrápolásra is kiváló
Ahogy már említettük, az Aloe vera külsőleg is használható, a bőrödnek is jót tesz, nyugtatja, ápolja és hidratálja. Segíti az új sejtek képződését, ezért is alkalmazzák a napégette bőr, rovarcsípések, vagy allergia okozta bőrirritáció nyugtatására. Erre a célra érdemes a friss zselét választani.
Fotó: Getty Images