A kínai kelt vágjuk hosszában négy részbe, majd mindegyikből vágjuk ki a torzsát. Az így kapott negyedeket széltében vágjuk 5 centis darabokra.
Tegyük az összeszelt káposztát egy tálba, szórjuk rá a sót, masszírozzuk bele. Öntsük fel annyi vízzel, amennyi ellepi. Tegyünk a káposzta tetejére egy lapostányért, majd valamilyen nehezéket, hogy a káposzta a víz alatt maradjon. Tegyük félre 1-2 órára.
A káposztát öblítsük át párszor hideg víz alatt, majd hagyjuk, míg kicsöpög belőle minden nedvesség.
Egy nagyobb tálban keverjük össze a reszelt gyömbért, fokhagymát, cukrot, halszószt. Adjuk hozzá a chilit is, ízlés szerint lehet több, kevesebb.
A jégcsapretket mossuk meg alaposan, majd vágjuk vékony hasábokra vagy szeletekre. A zöldhagymát tisztítsuk meg, karikázzuk össze.
A káposztából nyomkodjuk ki az esetlegesen benne maradt nedvességet, majd tegyük az előkészített chilis szószba a retekkel és hagymával együtt. Dolgozzuk bele a szószt a zöldségekbe, mindenhol vonja be. Hagyjuk kicsit állni, míg levet ereszt.
Nyomkodjuk a kimchit egy 1 literes üvegbe úgy, hogy a lé lepje el teljesen a zöldséget, az legyen felül. Lehetőleg ne érjen az üveg szájáig, hagyjunk 2-3 centit szabadon. Ha nincs rajta elég lé, egy kevés vízzel pótoljuk, majd zárjuk le az üveget.
Tegyünk az üveg alá egy tálcát, majd szobahőmérsékleten tároljuk 1-5 napig, míg fermentálódik. Időközönként kóstoljuk meg, és ha szükséges, nyomkodjuk a folyadék alá a zöldségeket.
Ha már megfelel az ízlésünknek, tegyük át a hűtőbe. Érdemes még 1-2 hétig várni vele, mielőtt kínálnánk.