Csokimázba mártott gesztenyegolyó: kezdőknek is sikerülni fog
A csokival bevont édesség egyszerűen készül, kezdők is sikerrel megalkothatják az ünnepi finomságot.
A gesztenyepüré igazi íze úgy teljesedik ki, ha nem a fagyasztóból kivéve olvasztod fel, és úgy készítesz belőle süteményt. A friss szelídgesztenyéből készült püré íze ugyanis édeskés, diós és földes ízeket is hordoz magában, ami sok boltiból már hiányzik.
A gesztenyepüré vagy -massza lehet édes, sós, de akár cukormentes is, így, ha házilag készíted el, ezeket mind tudod variálni. És hogy mennyi időbe telik mindez, és mihez tudod felhasználni? Elkészíteni csupán 30 perc, és akár magában, tejszínhabbal, akár sütemények részeként is bátran dolgozhatsz vele.
Ha nem vagy a kristálycukor híve, akkor ezt pótolhatod a pürében nádcukorral, barna cukorral, kókuszcukorral, de akár datolyával is, ami kiváló cukorhelyettesítő.
A legegyszerűbb, ha pucolt, főtt gesztenyét használunk, amit vákuumcsomagolásban kapni, de ha friss, akkor készítsük elő: tegyünk fel egy lábosban annyi vizet forrni, amennyi ellepi őket. A gesztenyéket vágjuk be kereszt alakban, majd ha a víz forrni kezd, tegyük bele, és főzzük puhára kb. 25-30 perc alatt. A főtt gesztenyét pucoljuk meg.
Tegyük a gesztenyét egy közepes méretű lábasba, majd adjuk hozzá a tejet, a cukrot, a sót és a vaníliakivonatot.
Forraljuk fel, majd vegyük le közepesre a lángot, és hagyjuk, hogy gyöngyözve, gyakori keverés mellett kb. 20-25 percig főjön, míg a tej nagyjából a negyedére nem redukálódik.
Ha kész, szűrjük le a gesztenyét úgy, hogy a tejes keveréket egy másik tálba szűrjük le, nehogy kárba vesszen.
A gesztenyét tegyük át egy konyhai robotgépbe, és pürésítsük le. Ha már szép, krémes és homogén az állaga, akkor el is készültünk vele.
Attól függően, hogy mihez szeretnénk felhasználni a pürét, a leszűrt, tejes lével tudjuk tovább hígítani.
A püré légmentesen zárt dobozban akár 4 napig is eláll a hűtőben, míg fagyasztva 3 hónapig tárolhatod.
Fotó forrása: Getty Images
@sobors.hu