Japán rántott hús, ami után a magyarok is megnyalják mind a tíz ujjukat

Legolvasottabb cikkek
Friss és ropogós

A japán rántott hús miso szósszal, eredeti nevén Miso Kushi Katsu, egy isteni finom fogás, amelynek receptjét hazánk egyik legismertebb japán séfje, Maki Stevenson küldte el nekünk.  

A japán rántott hús különlegessége abban rejlik, hogy nem hússzeleteket panírozunk be, hanem nyársra húzott felkockázott húst, ráadásul duplán. Készíthetjük a receptet sertéskarajból és lapockából is, a lényeg, hogy fel lehessen vágni nagyobb kockákra. 

A rántott hús elkészítéséhez nincsen szükség extra alapanyagokra, mindent könnyedén be tudunk szerezni a nagyobb üzletekből. Az édes miso szószhoz viszont - magától értetődően - misóra és mirinre van szükségünk,  számos ázsiai és specifikusan japán fűszerbolt érhető el a nagyobb városokban, úgyhogy ezeket sem nagy fáradság beszerezni, ráadásul sokáig használhatók. 

Az édes, cukros szósz nagyon jól passzol a sós, fűszeres húshoz, szuperül kiegészítik egymást. Ehetjük ezt az ételt csemegeként, csak így önmagában, de rizzsel kiegészülve tökéletes főfogás is lehet. Ha a nyársat beáztattuk és a húst előkészítettük, akkor már nincsen sok dolgunk, megsütjük a húst olajban, a szószt kikeverjük. Egy japán sör a lehető legjobb választás mellé.

Japán rántott hús édes miso szósszal

japán-rántott-hús-recept

Hozzávalók 8 adaghoz

  • 2 kilogramm sertéskaraj vagy lapocka
  • 1 csésze liszt
  • 3 darab tojás
  • 1 csésze panko morzsa
  • ízlés szerint só, frissen őrölt bors
  • ízlés szerint olaj
  • 0.75 csésze miso
  • 6 evőkanál cukor
  • 3 evőkanál mirin

Elkészítés:

Áztassuk a nyársakat hideg vízben 30 percig, majd töröljük szárazra. Húsnak érdemes zsírosabb darabokat választani, hogy a sütés közben ne száradjanak ki, illetve így ízesebb is lesz a fogás. Kockázzuk fel a húst, szórjuk meg sóval és borssal. Húzzuk a nyársra a kockázott húst. Forgassuk meg lisztben, tojásban, majd ugyanebben a sorrendben még egyszer. A második réteg tojás után pedig forgassuk meg panko morzsában. A két réteg liszt és tojás alkalmazásával egyenletesebb bundát kapunk. Süssük forró olajban (180 °C), majd egy kicsit alacsonyabb hőfokon (150 °C), amíg ropogós lesz.

A szósz elkészítéséhez keverjük össze a hozzávalókat egy kis lábasban, és alacsony lángon főzzük addig, amíg aromás illata lesz. Ha túl sűrűnek tűnik, adjunk még hozzá egy kevés vizet.

Fotó: Noguchi & Peters Kft. 

Ezt is szeretjük