
Isteni köret rizs és tészta helyett: szőlős-almás bulgur

Cikkek


Így főzd a húsvéti sonkát, hogy omlós és szaftos legyen: a főzővízbe fűszerek is kerülnek

Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós

Mutatós, céklával színezett töltött tojás: kezdőknek is sikerülni fog

Selymes, házi tojáslikőr: a legfinomabb vendégváró

10 pompás sós vendégváró a húsvéti asztalra: pogácsa, sajtos rúd és társaik

Sajttal és sonkával töltött, omlósra sült karaj: hidegtálra is tökéletes

Álomszép húsvéti répás muffin: rögtön dupla adaggal keverd be
Minden belekerül ebbe a köretbe, ami őszi: szőlő, alma és dió is van benne, annyira jó, hogy félő, elvonja a figyelmet a főételtől.
Nálunk a bulgur már lassan nagyobb népszerűségnek örvend a rizsnél is, ami azért is jó dolog, mert iszonyú gyorsan elkészül, hidegen, másnap is nagyon finom és rengeteg ízt képes felvenni. A rizzsel ellentétben a bulgurt egyszerűen képtelenség elrontani, nem lehet péppé főzni, mindig pergős marad.
Édeskés, savanykás végeredmény
Éppen ezért szolgáltat remek alapot salátákhoz és egytálételekhez is, a közel-keleti konyha nagyon szereti variálni. Készítik gránátalmával, paradicsomosan-csípősen vagy éppen rengeteg zöldfűszerrel. Most ezektől teljesen eltérő módon, édesen készítettem el, almával, szőlővel és dióval. Azért nem teljesen édes a végeredmény, mert kerül rá sok citromlé és olívaolaj is, hogy helyreálljon az egyensúly.
Talán a különböző édes és savanyú ízek keveredésétől és a sok különböző módon ropogós állagtól lesz annyira különleges. A legjobban egyszerű sült húsok mellé megy, én is az itt leírt szuper grillcsirke mellé ettem hasonlót először.
Szőlős-almás bulgur

Hozzávalók 4 személyre
- 200 gramm bulgur
- 2 csipet só
- 150 gramm szőlő
- 1 darab alma
- 2 evőkanál citromlé
- 2 evőkanál olívaolaj
- 1 marék dió
Elkészítés:
A bulgurt leöntjük annyi forró vízzel, amennyi bőven ellepi, sózzuk és lefedve állni hagyjuk, míg magába nem szívja a vizet és meg nem puhul. Leszűrjük, elkeverjük az apró kockákra vágott almával, a szőlővel (Ha nagyszemű, akkor érdemes a szemeket félbevágni) és a durvára tört dióval. Meglocsoljuk a citromlével és az olajjal, ha kell, adunk hozzá még egy kis sót, és alaposan elkeverjük, hogy a citromlé bevonja az almakockákat és ne barnuljon be.
Fotó: Ács Bori/Sóbors