Mikor kell reszelt és egész fokhagymát használni? Attól függ, mi készül belőle
Az aprócska fokhagymagerezdet több módon lehet felszeletelni, mindegyik technikával más lesz a zamata, nem mindegy, hogy kerül a húsgolyóba vagy a raguba.
A fokhagymás tészta többféle variációban is az asztalra kerülhet. Az egyik legkedveltebb receptben a vékonyra szelt fokhagyma olajon pirul, majd csak egybe kell forgatni a tésztával. Így is finom, de létezik egy olyan recept, amit ha egyszer kipróbálsz, akkor többet nem is fogod máshogy készíteni a fokhagymás tésztát.
Amitől különleges ez a recept, az a sült fokhagyma. A krémesre sült gerezdeket kenyérre is öröm kenni, de ha igazán pompásan tálalnád, akkor főzd össze tejszínnel, majd forgasd egybe tésztával. Ha egy kis pikantériára vágysz, chilipehely is kerülhet a fogáshoz, sajtból pedig két fajtát is használhatsz.
A fokhagymás tészta problémamentes, gyors recept, érdemes mindig annyi adagot készíteni belőle, amennyi el is fogy, mert azon étkek közé tartozik, melyek frissen az igaziak.
A tésztát főzzük ki a csomagoláson írtak szerint, a főzővízből pedig 1-2 merőkanállal tegyünk félre.
A fokhagymafejet hagyjuk egészben, csak a tetejét vágjuk le, úgy látszódik a belseje. Ezután locsoljuk meg kevés olajjal, és csomagoljuk fóliába. A becsomagolt fokhagymafejet toljuk 200 fokosra előmelegített sütőbe, és 25-30 perc alatt süssük meg, míg a gerezdek krémesre sülnek.
A krémesre sült fokhagymagerezdeket nyomjuk serpenyőbe, majd adjuk hozzá a tejszínt, és közepes láng felett főzzük rottyanásig. Közben fűszerezzük sóval és borssal, ha pedig szeretnénk, reszelt sajtot is adjunk hozzá.
A tejszínes fokhagymaszószt még melegen forgassuk egybe a tésztával, ha szükséges, keverjünk hozzá a tészta főzővizéből, hogy krémesebb legyen a fogás.
Fotó: Getty Images
@sobors.hu