Mire való a sütőzacskó? Csak úri huncutság vagy tényleg egészségesebb benne az étel?
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
Ha kívánhatnék egyet, akkor azt szeretném, hogy a sült hús egyszerre legyen omlós és puha, de közben az alakomra is vigyázzon, vagyis minimális zsiradékkal készüljön.
A zsiradék megfelelő mennyiségű fogyasztása teljesen egészséges, sőt, szüksége is van rá a szervezetnek. Egy átlagosan étkező ember a mindennapok során épp elegendő mértéket fogyaszt belőle, így érdemes más módszereket is kipróbálnia. A sütőzacskót pont erre találták ki, ráadásul kicsit változatosabbá tehetjük vele a hússütést.
A sütőzacskó azért is szuper találmány, mert utána könnyebb elmosogatni a tepsit, hisz nem lesz zsíros vagy olajos. A sütőzacskóban az ételek a saját levükben párolódnak extra zsiradék hozzáadása nélkül. Nem kell hozzá különösebb praktika, és a húsok nem száradnak ki. A sütőzacskóban egyébként nemcsak húst, hanem köretet, zöldségeket és gyümölcsöket is készíthetünk.
Tippek a sütőzacskóban sütéshez
Bár a sütőzacskóval valóban időt spórolunk - nem kell mosogatni -, ha pácot készítünk, ne a zacskóban rázzuk össze a hússal. Egy edényben keverjük össze a hozzávalókat, utána már csak a pácolt húst és egy egészen kevés szószt tegyünk a sütőzacskóba. Ha körettel együtt sütjük a húst, akkor a zöldség kerüljön alulra, a hús pedig felülre. Arra is figyeljünk, hogyha zöldséget és húst sütünk együtt, előbbit vágjuk a megszokottnál nagyobb darabokra, hogy egyforma idő alatt puhuljanak meg.
Bármennyire is gazdaságosnak tűnik, ne pakoljuk meg teljesen a zacskót, hagyjunk helyet a gőznek is. A sütés hőfoka maximum 200 fok legyen, különben a zacskó kidurranhat, utána pedig az egész sütőt takaríthatjuk, súrolhatjuk. Sütés előtt kicsit szurkáljuk meg a zacskót, hogy a gőz távozni tudjon. A sütőben hagyjunk neki elegendő helyet, hogy megduzzadva se érhessen a fűtőszálhoz. Ha az étel megsült, óvatosan nyissuk ki a zacskót, hogy a kiáramló gőz ne égessen meg.
Fotó: Getty Images