
Sokáig puha túrós-sajtos rúd: a tésztát előre is begyúrhatod
Ha szeretnéd, metélő- vagy medvehagymával is izgalmasabbá teheted a porhanyós vendégvárót, garantált a siker.
A túrós pogácsa igazi békebeli finomság, mely több recept szerint kipróbálható. Mi most az egyik legegyszerűbb változatát ajánljuk, ami kevés munkával készül. A pogácsa tésztája finom puha, érdemes belőle dupla, sőt akár tripla adaggal készíteni, mert több napig is élvezhető a tökéletes állaga és íze.
A tésztába vaj kerül, de helyette liba- vagy kacsazsírt is használhatsz. A pogácsa tovább gazdagítható, ha reszelt sajttal megszórod, vagy őrölt köménymaggal és szezámmaggal is megkoronázhatod.
A túrót keverőtálban törjük simára villával, utána dolgozzuk hozzá a tojást, vajat, sót, lisztet és a sütőport. A tésztát csomagoljuk fóliába, és tegyük hűtőbe egy éjszakára.
Másnap a tésztát lisztes felületen nyújtsuk ki, majd pogácsaszaggatóval vagy egy pohárral szúrjuk ki.
A pogácsákat sorakoztassuk sütőpapírral bélelt tepsire, ha szeretnénk, rácsozzuk be a tészta tetejét, majd kenjük meg felvert tojással.
Ezután toljuk 180 fokosra előmelegített sütőbe, és 15-20 perc alatt süssük szép aranybarnára.
Fotók: Getty Images
@sobors.hu