Tzatziki ropogós, zsenge retekből - Jobb, mint az eredeti
Cikkek
Villámgyors kakaós nasi három hozzávalóból: egyszerű és finom
3 hozzávalós, ropogós sajtos rúd: egyszerűbb nem is lehetne
Küldd be!
Ropogós
Krémes csalánleves: tavaszi vitaminbomba a szervezetnek
5 perces, joghurtos fetakrém: fűszeres, egyszerű mártogatós
Ropogós cukkinis-kukoricás tócsni: fokhagymás, joghurtos szósz készül mellé
Álomdesszert eperrel és mascarponéval: könnyű, krémes, ellenállhatatlan
Baconös-spárgás spagetti: krémes tészta 30 perc alatt
Bár még nagyon csíp a tavasz, már sok friss retek van a piacon. Persze ilyenkor magában a legjobb, de a tzatzikiba is érdemes tenni, talán még finomabb lesz vele, mint amikor uborkából készül.
Ezek a minimalista saláták is legalább olyan jók tudnak lenni, mint a bonyolult, összetettebb fajták. Csak a zöldség, a krémes, sűrű joghurt és a fokhagyma kell hozzá, így az egész történet elég egyszerű.
Számít a minőség
Egyszerű, de mivel kevés szereplős, ezért egyáltalán nem mindegy, melyik alapanyag milyen minőségű. Ha a három közül csak az egyikkel sántít valami, már összeomlik az egész építmény.
Görög joghurtból már mindenhol lehet jót kapni, sima joghurttal ez a saláta nem fog működni, híg, folyós lesz. Ha mégsem sikerül sűrű joghurtot szerezni, elég a sima joghurtot laza szövésű konyharuhába borítani, a csapra kötözni és hagyni egy órát lecsöpögni.
A retekből készült tzatziki sokkal markánsabb ízű lesz, mint az eredeti, főleg ilyenkor, mikor a retek annyira ropogós és zsenge, hogy szinte csíp - ráadásul ezt a fokhagyma is hangsúlyozza. Talán még jobb is lesz, mint az eredeti.
Retek-tzatziki

Hozzávalók 4 adaghoz
- 2 csomag hónapos retek
- 1 gerezd fokhagyma
- ízlés szerint só
- ízlés szerint bors
- ízlés szerint friss zöldfűszer
- 200 gramm görög joghurt
Elkészítés:
Fotó: Ács Bori/Só&Bors
Elkészült a Sóbors első szakácskönyve, az Egy asztalnál!
Hogy miben más ez a könyv? Tíz komplett menüt rejt, rengeteg időspórolós trükköt, maradékmentést, ráadásul hagyományos és vega recepteket. Hogy a főzés öröm legyen, és végül mindenki jót falatozzon az asztal körül. Mert együtt enni mindig jobb. Akkor is, ha mást eszünk.
Promóció