Krémes házi almalekvár: tölteléknek és feltétnek is szuper

3
Nyomtatás
kremes-almalekvar
Legolvasottabb
Cikkek
Friss és
Ropogós

Itt az ősz, és vele együtt az almaszezon is ismét beköszönt. Az édes és fanyar gyümölcs megannyi ételt és italt megihletett már, így most ezek közül emelünk ki egyet, ami nem más, mint az almalekvár.

A lekvárfőzés egy klasszikus módszer, ha az eltevésről van szó. Minden évszaknak megvannak a maga gyümölcsei, amelyeket rengetegféle módon tudunk felhasználni: legyen az egy pite, egy köret, egy desszert vagy akár egy ital, mindenre találni jó receptet.

Ősz lévén ezúttal az almát zárjuk üvegbe, méghozzá krémes házi lekvár formájában, ami tökéletes egy finom reggelihez pirítóssal, vagy ajándékba a barátoknak és a családnak. 

Tipp

A legjobb almalekvár olyan almából készül, ami lédús, kicsit savanykás ízű és kellően húsos ahhoz, hogy könnyedén pépesre főjön. Ilyen fajták a gála, az idared és a jonagold is.

Felbontás nélkül 3 hónapig is eláll a lekvár, de ha kinyitjuk, utána már hűtőben tároljuk, és 1 hónapon belül fogyasszuk el!

Krémes házi almalekvár

kremes-almalekvar

Hozzávalók 2 adaghoz (500 ml-es üvegekhez)

A lekvárhoz:

  • 1 kg alma (lédús, savanyú)
  • 250 g kristálycukor
  • 350 ml víz
  • 0.5 db citrom
  • 1 rúd fahéj

A tároláshoz:

  • 2 db befőttesüveg (500 ml)
Recept idők

Elkészítés:

Az almákat hámozzuk meg, csumázzuk ki és vágjuk kis kockákra.

Amíg fő a lekvár, tegyünk be a fagyasztóba egy kistányért, ezzel fogjuk ugyanis tesztelni, hogy kész van-e a lekvár.

Az apróra vágott almát és a cukrot tegyük egy lábasba, majd adjuk hozzá a vizet. Folyamatos keverés mellett forraljuk fel, majd addig főzzük, amíg a cukor feloldódik benne.

Ezután alacsony lángon, de gyakori keverés mellett főzzük a lekvárt kb. 30 percig, amíg az alma szépen összeesik. Ha krémesebb változatot szeretnénk, pürésítsük botmixerrel.

Ekkor adjuk hozzá a citrom levét, a fahéjrudat, és lassú tűzön főzzük tovább 2-3 percig, vagy ameddig a lekvár sűrű és fényes nem lesz.

Ezután vegyük ki a tányért a fagyasztóból, és csepegtessünk rá egy kis lekvárt. Hogyha az néhány másodperc erejéig megáll a tányéron, akkor a lekvár már jó. Ha nem, mert még folyós, akkor főzzük további 10-15 percig.

A lekvárt végül töltsük bele a steril befőttesüvegekbe, majd jól zárjuk le azokat. Csomagoljuk őket törölközőbe vagy konyharuhába, és várjuk meg, amíg kihűlnek. Tároljuk őket hűvös, száraz helyen.

Fotó forrása: Getty Images

Ezt is szeretjük
Kövess minket az Instagramon