Mogyoróvajas energiaszelet: sütni sem kell, annyira egyszerű

4
Nyomtatás
Mogyorovajas-energiaszelet-malnazselevel-c
Legolvasottabb
Cikkek
Friss és
Ropogós

Gluténmentes, olajmentes, rostban gazdag és elképesztően finom: ez a sütés nélküli mogyoróvajas energiaszelet. Az egészet pedig málnazselé koronázza meg.

Ez a házi fehérje- és energiaszelet igazi jolly joker: gyorsan, kevés hozzávalóból készül, nagyon tápláló, és a legtöbb diétába beilleszthető. Egészséges opciót kínál abban az esetben, ha hirtelen rádtör a nassolási vágy, és a gyerekek is garantáltan odáig lesznek tőle.

Túlnyomórészt olyan teljes értékű alapanyagokból áll, mint a zabpehely és a mogyoróvaj, és finomított cukrot sem tartalmaz, hiszen a szeleteket datolya édesíti. Ha többet is megtudnál a datolya felhasználásáról, akkor ebben a cikkemben részletesebben is olvashatsz róla.

A recept robotgépet használ, azonban ha nincsen ilyened, egy kis változtatással ugyanolyan finomra elkészítheted nélküle is. Ehhez mindössze zabpehelylisztre kell cserélned a zabpelyhet, a datolyát egy villával pürésítened, és összekeverni őket a többi hozzávalóval. Lehet, hogy a liszt nem eredményez olyan izgalmas textúrát, mint a pehely, az ízén azonban ez nem változtat: úgy is elfogy egy pillanat alatt.

A megadott mennyiségek egy kb. 20x10 cm-es sütőformához elegendők.

Mogyoróvajas energiaszelet

Mogyorovajas-energiaszelet-malnazselevel1

Hozzávalók 10 szelethez

  • 0.5 bögre magozott Medjool datolya (kb. 200 g)
  • 270 g zabpehely
  • 200 g cukormentes mogyoróvaj (krémes)
  • 3 ek juharszirup
  • 1 ek vaníliakivonat
  • 0.5 tk
  • 3 ek víz igény szerint
  • 200 g málna- vagy más lekvár
  • 1 marék málna
Recept idők

Elkészítés:

A datolyát áztassuk forró vízbe, és hagyjuk, hogy 10-15 perc alatt megpuhuljon.

Tegyük a zabpelyhet aprítógépbe, és zúzzuk darabosra. Nem kell teljesen lisztállaga legyen, úgy érdekesebb lesz a desszert textúrája.

Adjuk hozzá a megpuhult és leszűrt datolyát, a mogyoróvajat, a vaníliakivonatot, a juharszirupot, a sót, és dolgozzuk őket összeálló masszává. Ha nagyon sűrű lenne, adjunk hozzá 2-3 evőkanál vizet, de vigyázzunk, az sem jó, ha túl lágy, mert akkor nem tudjuk felszeletelni.

Egyengessük a masszát egy sütőpapírral kibélelt sütőformába, és egy kanál hátával alaposan nyomkodjuk meg a tetejét, hogy teljesen sima legyen. Ha a massza nagyon ragacsos, 15 percre dobjuk a fagyasztóba, ha pedig túlságosan felragad a kanálra, akkor enyhén vizezzük be azt.

Fél órára tegyük hűtőbe dermedni.

Közben készítsük el a málnazselét. Ha sűrű, eleve zselés állagú dzsemet használunk, akkor mindössze annyi a dolgunk, hogy alacsony hőfokon felmelegítjük és rákanalazzuk a massza tetejére. Viszont akkor sincs veszve semmi, ha folyékonyabb lekvárunk van otthon. Ebben az esetben kicsivel tovább forraljuk, sűrűségtől függően 10-15 percig, így a felesleges folyadék elpárolog, a lekvár pedig besűrűsödik.

Tegyük vissza a hűtőbe 15 percre, hogy a lekvár is megdermedjen rajta, majd díszítsük málnaszemekkel, és vágjuk tetszőleges méretű szeletekre.

Azonnal fogyaszthatjuk, a maradékot pedig hűtőben tároljuk.

Fotók: Kapitány Beáta / Sóbors

Ezt is szeretjük
Kövess minket Tiktokon is!
@sobors.hu
Kövess minket az Instagramon